וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר התקשורת: הפרטת בזק נדחית אך מדובר רק בשינוי בעיתוי ואין כוונה לבטל ההפרטה

27.3.2001 / 17:01

ריבלין אמר ל-TheMarker.com כי פרשת זאבי לבדה לא הכריעה את הכף לטובת הדחייה, אלא גם מצב השוק העולמי ומחיר מניית בזק; מתעכב אישורו של גד זאבי לגיוס ההון

גיא הדס
ltpgt
הפרטת בזק נדחית, בשלב זה לפרק זמן לא ידוע, כך אמר שר התקשורת, ראובן ריבלין, ל-TheMarker.com. היום קיים שר התקשורת דיון עם מנהל רשות החברות הממשלתיות, ירון יעקובס, וגורמים נוספים, ובו הוחלט לדחות בשלב זה את הפרטת חברת התקשורת הממשלתית.
lt/pgt

ltpgt
רשות החברות הממשלתיות היתה אמורה לפרסם את המכרז להפרטת בזק כבר ביום שני הקרוב, אולם הפרסום נדחה למועד לא ידוע, כשהערכת מצב נוספת תיערך ככל הנראה לאחר חג הפסח.
lt/pgt

ltpgt
שר התקשורת אמר ל-TheMarker.com כי משרד התקשורת ורשות החברות הממשלתיות נחושים בדעתם להמשיך בתהליך ההפרטה, ושלא מדובר בשינוי גישה אלא בעיכוב זמני בלבד.
lt/pgt

ltpgt
עוד אמר שר התקשורת, כי שלוש סיבות הביאו להחלטה על העיכוב בהפרטה: הראשונה - מצב השווקים בעולם, השנייה - מצב השוק בישראל, ובאופן ספציפי מחירה הנמוך יחסית של מניית בזק, והשלישית - פרשת זאבי. אולם, השר הוסיף כי "בהנחה שמצב השווקים היה כמו לפני מספר חודשים ומניית בזק היתה נסחרת במחיר גבוה יותר, פרשת זאבי לא היתה משפיעה על תהליך ההפרטה".
lt/pgt

ltpgt
במשרד התקשורת חוששים כי משקיעים פוטנציאליים לא ייגשו למכרז עקב הסיבות לעיל, ולכן, עד שלא תתקבל אינדיקציה מאותם משקיעים על רצון לרכוש את בזק, לא ימשיך תהליך ההפרטה.
lt/pgt

ltpgt
ברשות החברות הממשלתיות ימשיכו לבצע באופן רציף בדיקה לגבי הכדאיות הכלכלית והעיתוי המתאים ליציאה להפרטה. ההחלטה להמשיך בתהליך תתקבל במשותף עם בנק ההשקעות שמלווה את ההשקעה, מריל לינץ'.
lt/pgt

ltpgt
איש העסקים גד זאבי, לא חתם עדיין על התחייבותו להסכים לגיוס 1.3 מיליארד שקל הנדרשים לבזק כדי להניע את תהליך ההפרטה. כעת, בשל הפרשה, הסבירות שהנייר ייחתם בעתיד הקרוב נמוכה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully