וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בבילון מנסה ליצור תקדים: תגבה כסף בעבור שימוש בתוכנת התרגום שלה

27.3.2001 / 17:54

מנכ"ל החברה: "התמוטטות מודל הפרסום באינטרנט הובילה לשינוי בכלכלת האינטרנט. אין שום בסיס הגיוני לעובדה ששירותים המסופקים באמצעות האינטרנט יסופקו בחינם"

נתן ליפסון
ltpgt
חברת האינטרנט הישראלית בבילון, שפיתחה תוכנה לתרגום ב-12 שפות, הודיעה היום באופן רשמי על כך שתתחיל לגבות תשלום בעבור שימוש בתוכנה שלה: החברה תגבה 19.95 דולר בעבור רישיון לשנתיים, או 12.95 דולר בעבור רישיון לשנה אחת.
lt/pgt

ltpgt
לפני כחודשיים ביצעה בבילון השקה שקטה של הגירסה בתשלום. לדברי מיכל פרנקל, סמנכ"לית שיווק ופיתוח עסקי של בבילון, במשך פרק הזמן הזה רכשו את התוכנה כמה אלפי גולשים.
lt/pgt

ltpgt
בהנחה שמדובר בכ-5,000 גולשים, בבילון רשמה הכנסות של כ-100 אלף דולר בתוך חודשיים. "התמוטטות מודל הפרסום באינטרנט הובילה לשינוי בכלכלת האינטרנט", אומר המנכ"ל הזמני של בבילון, רואי מכנס.
lt/pgt

ltpgt
"לקוחות", הוסיף מכנס, "מבינים כי אין הבדל בין מוצר הנמכר באינטרנט לבין מוצר הנמכר בחנות; ההבדל היחיד הוא שיטת ההפצה, והיכולת לעבוד מול בסיסי נתונים גדולים בתקשורת. אין שום בסיס הגיוני לעובדה ששירותים המסופקים באמצעות האינטרנט יסופקו בחינם".
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו משוכנעים כי המודל החדש יוכיח עצמו בעתיד הקרוב בקרב משתמשים פרטיים ומסחריים כאחד. אני צופה כי בתקופה הקרובה נהיה עדים למספר רב של חברות שישנו את המודל העסקי שלהן ויגבו תשלום עבור השימוש במוצריהן", אמר מכנס.
lt/pgt

ltpgt
בבילון, שהוקמה ביולי 1997, גייסה עד כה 7 מיליון דולר, מהם 2 מיליון דולר בהלוואת גישור שניתנה לה ביולי. בגיוס האקוויטי האחרון גייסה החברה 3 מיליון דולר, לפי שווי של 30 מיליון דולר אחרי הכסף. בימים אלה מצויה החברה במהלך לגיוס 2 מיליון דולר נוספים.
lt/pgt

ltpgt
בבילון נשלטת על ידי משוב מחשבים , מוניטין עיתונות מקבוצת פישמן ואמנון עובדיה, המחזיקים יחד ביותר מ-60% מהמניות.
lt/pgt

ltpgt
לאחרונה עזב את החברה המנכ"ל הראשון, שוקי פרמינגר, כנראה על רקע מצבה הכספי המידרדר של החברה וכישלון מודל הפירסום.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully