וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: הדולר התחזק ל-4.1960 שקלים אחרי פקיעת האופציות הדולריות

27.3.2001 / 18:10

השער היציג לפקיעה נקבע על 4.1840 שקלים; בנק דיסקונט: מחזור המסחר היה גבוה והזרים היו פעילים

ליאור כגן
ltpgt
יום המסחר בשוק המט"ח נפתח במגמה של התחזקות בשער השקל, ושער החליפין של הדולר ירד לרמה של 4.1750 שקלים. בהמשך היום נרשמו תנודות חדות בשער הדולר, ששערו היציג נקבע על 4.1840 שקלים, עלייה קלה לעומת היציג שנקבע אתמול.
lt/pgt

ltpgt
מחדר העסקות של בנק דיסקונט נמסר כי מחזור המסחר היה גבוה, כמו בימים האחרונים, וכי המשקיעים הזרים המשיכו להפגין נוכחות. הפעילות הרבה הביאה להתחזקות הדולר, לאחר שהשתחרר לחץ הפקיעה של אופציות הדולר לחודש מארס, והדולר טיפס לרמה של 4.1960 שקלים, בה הוא נסחר היום.
lt/pgt

ltpgt
ההתחזקות בדולר נעשתה גם על רקע שני הפיגועים שהתרחשו היום בירושלים. ייתכן שהפעילים בשוק המט"ח, שבתקופה האחרונה לא הגיבו לאירועים הבטחוניים, מעריכים כי אירועים אלו עשויים להביא להסלמה במצב הבטחוני.
lt/pgt

ltpgt
מה שעשוי לתמוך בהתחזקות השקל בימים הקרובים הן המרות סוף החודש של החברות היצואניות לצורך תשלומי המע"מ. אולם, המרות אלו, המסתכמות בכ-800-600 מיליון דולר, עשויות להיבלע בשוק במידה שהביקושים לדולר יימשכו בליווי מחזורי מסחר גבוהים.
lt/pgt

ltpgt
יש לציין כי לקראת אמצע אפריל יתבצע פדיון אג"ח דולרי בהיקף של כ-400 מיליון דולר. ניתן להעריך כי סכום זה יחזור לשוק בצורה של ביקוש לדולר, מה שעשוי לגרום להתחזקות נוספת בדולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully