וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בני איינהורן: המידע לפיו הממונה על ההגבלים שוקל לבטל את עסקת מכירת מניות עורק בערוצי זהב - אינו נכון

27.3.2001 / 18:11

איינהורן: הניסיון של חברת הלוויין לחייב את הכבלים להציע טירינג גם בשידורים האנלוגיים הוא "פשוט לא רציני, ומטרתו סתם להכעיס"

איתן אבריאל
ltpgt
המידע שפורסם לאחרונה, לפיו שוקל הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, לבטל את עסקת המכירה של מניות עורק בערוצי זהב לתבל, פישמן וידיעות אחרונות - אינו נכון. כך אמר היום בני איינהורן, סגן נשיא ואחראי על תחום התקשורת בדיסקונט השקעות 639013-MRQ . "למיטב ידיעתנו, מידע זה לא נכון והנושא כלל לא עומד לידי הכרעה", אמר איינהורן ל-TheMarker.com.
lt/pgt

ltpgt
תגובתו של איינהורן התקבלה לאחר שנפוצו ידיעות לפיהן הממונה על ההגבלים עשוי לבטל את העסקה שנחתמה עוד בנובמבר 1999, מאחר שהיא יצאה לפועל ללא קבלת אישור מטעם הממונה על ההגבלים העסקיים. אישור זה לא התקבל עד היום אך העסקה כבר בוצעה, לרבות העברת תמורת המכירה ומינוי של עמי אבן, נציגו של אליעזר פישמן, לתפקיד מנכ"ל ערוצי זהב.
lt/pgt

ltpgt
ברור כי לו היתה העסקה מתבטלת כתוצאה מאי הסכמה של הממונה והרוכשים היו נאלצים למכור חזרה את מניותיהם לצד שלישי - היה נגרם לתבל, פישמן וידיעות אחרונות נזק כספי עצום. זאת, מכיוון ששוויין של חברות הכבלים ירד בעשרות אחוזים ביחס לשווי בעת העסקה. במהלך סוף 1999 ותחילת שנת 2000 נסחרו חברות הכבלים בעולם לפי שווי למנוי של כ-2,000 עד 2,500 דולר, ואילו המחיר כיום משקף שווי למנוי של 1,200 דולר ואף פחות מכך.
lt/pgt

ltpgt
במקביל, תקף בני איינהורן את עמדת הטלוויזיה בלוויין YES בנוגע לכללי הטירינג (חבילות השידור) אותם אמורות חברות הכבלים לאמץ. בדיון שהתקיים לאחרונה דרשו נציגי הלוויין לחייב את הכבלים להציע טירינג גם ללקוחות אשר עדיין מחוברים בחיבור אנלוגי.
lt/pgt

ltpgt
איינהורן מסר כי כלל לא ברורה לו העמדה של YES, וכי להערכתו, הבקשה היא ניסיון שהוא בגדר "סתם להכעיס" ו"בפירוש אינו רציני". חברות הכבלים טוענות כי אין טעם להציע טירינג לבעלי חיבור אנלוגי, שכן אין ביכולתן להציע יותר מ-50 הערוצים הנוכחיים, המהווים בפועל את ה"חבילה הבסיסית".
lt/pgt

ltpgt
שירותי הטירינג, כולל תוספת של ערוצים חדשים, יוצעו ללקוחות הדיגיטליים של הכבלים החל מה-20 באפריל - מועד בו מסתיימת תקופת הבלעדיות של חברת הלוויין על אפשרות הצעת חבילות שידור שונות במחירים שונים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully