וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

באפט לא רוצה לקנות מניות

27.3.2001 / 18:48

האורקל מאומהה חושב שהשוק יקר ומעדיף לקנות מטוסים

רויטרס
ltpgt
lt/bgtמאת ג'פרי הודג'סוןltbgt
lt/pgt

ltpgt
המשקיע האגדי וורן באפט אמר היום כי חברת ההשקעות ברקשייר התאוויי ביצעה מעט מאוד רכישות בשוק המניות לאחרונה, ורמז כי המניות עדיין נסחרות ברמות גבוהות מדי לאחר הנפילות האחרונות.
lt/pgt

ltpgt
המיליארדר שנודע לתהילה בזכות בחירת המניות שלו, אמר כי כלכלת ארה"ב נתונה בהאטה כלכלית שכבר הספיקה לפגוע בכמה מעסקיה של ברקשייר.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו לא קונים הרבה. אנחנו קונים יותר מטוסים מאשר מניות", אמר באפט במסיבת עיתונאים לקידום יחידת מטוסי המנהלים של ברקשייר.
lt/pgt

ltpgt
כשנשאל מתי יהיה זמן טוב להתחיל לקנות מניות, בעקבות הנפילות האחרונות, אמר באפט, "כשהן יימכרו בשוק במחיר הנמוך משוויין של החברות".
lt/pgt

ltpgt
באפט, המכונה "האורקל מאומהה", הפך לאחד האנשים העשירים בעולם באמצעות השקעות חכמות בראשות חברת ההשקעות ברקשייר, אשר מחזיקה נתחים גדולים קוקה קולה, ג'ילט ו"וושינגטון פוסט".
lt/pgt

ltpgt
באפט מחזיק ביותר מ-30% ממניות ברקשייר, ובכך הפך למספר 4 ברשימת העשירים של פורבס בשנה שעברה, אחרי ביל גייטס ופול אלן ממיקרוסופט 10003604-MRQ, ולארי אליסון מאורקל .
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל ברקשייר התאוויי ספג ביקורת קשה בשנים האחרונות בשל החלטתו לא להשקיע במניות טכנולוגיה, אותן הוא ראה כמנופחות במחירן וצפויות לנפילה. במקום זאת בחר לדבוק בעסקים בעלי רווחים יציבים, שלדעתו איבדו את חינם לא בצדק.
lt/pgt

ltpgt
החלטתו הוצדקה כשברקשייר דיווחה על עלייה של 114% ברווחי 2000, במקביל להתמוטטות שוקי הטכנולוגיה.
lt/pgt

ltpgt
באפט אמר לכתבים כי לא קנה מניות טכנולוגיה כלל למרות הנפילה החדה במחיריהן.
lt/pgt

ltpgt
כשנשאל לגבי מגמת הכלכלה האמריקאית, אמר באפט כי אינו יודע אם יהיה מיתון, אך כלכלת ארה"ב נמצאת בהאטה "חדה" וכי הוא "יופתע אם היא תסתיים מחר".
lt/pgt

ltpgt
אין שאלה לגבי כך שיש האטה משמעותית בכלכלה האמריקאית, שגם פוגעת בעסקיה של ברקשייר התאוויי.
ltbrgt
lt/bgtהכלכלה הישנה מנצחתltbgt
העסקים הללו של ברקשייר כוללים בעיקר תחומי "כלכלה ישנה" כמו יצרני צבע, שטיחים ובידוד, שנקנו על ידי ברקשייר בסוף 2000 ובתחילת 2001.
lt/pgt

ltpgt
במכתב השנתי לבעלי המניות, תיאר באפט את העסקים הללו כ"מתקדמים", והתבדח כי על המשקיעים לרסן את התרגשותם.
lt/pgt

ltpgt
באפט אמר כי ההחזקות המגוונות העניקו לחברה תובנות לכיוונה הכללי של הכלכלה. הוא אמר כי קמעונאי התכשיטים של ברקשייר החלו לראות האטה בנובמבר האחרון ובעסקי הרהיטים בתחילת השנה.
lt/pgt

ltpgt
אולם הוא אמר כי ההאטה עדיין לא השפיעה על תוכנית NetJets של יחידת מטוסי המנהלים של ברקשייר. זוהי תוכנית של טיים-שרינג במטוסי מנהלים, בהם הרוכשים מקבלים גישה למאגר מטוסי מנהלים, וקונים שעות טיסה כרצונם.
lt/pgt

ltpgt
"ההאטה לא היתה כל כך קשה, ואני יכול לומר לכם שהיא כן פגעה בעסקים אחרים", אמר באפט.
lt/pgt

ltpgt
"הכסף האמיתי בעסק הזה יבוא אם כולם יבטלו את שעות הטיסה שלהם, ואני אגלה זאת מוקדם. כך אוכל לעשות שורטים בהקדם... זה סימן מקדים מצוין", הוא הוסיף בחיוך.
lt/pgt

ltpgt
האם יש לבאפט עצות למשקיעים? באפט הציע שיעקבו אחר מעשיו, ואחרי כן "תעשו מה שאתם מבינים".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully