וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: יום נוסף של עליות שערים בעקבות נתונים חיוביים בארה"ב; מניות הטכנולוגיה רשמו עליות

27.3.2001 / 18:48

מניות הבנקים עלו בשיעורים חדים, שכן הורדת ריבית עשויה להגביר ביקוש לשירותים פיננסיים; ברקליס עלתה ב-5%

גיא צ'אק
ltpgt
שוק המניות באירופה רשם היום יום נוסף של עליות שערים, לנוכח הציפייה להורדת ריבית בגוש היורו ובעקבות נתונים חיוביים שפורסמו בארה"ב זמן קצר לפני סגירת השווקים באירופה. מדד ביטחון הצרכנים במשק האמריקאי זינק במפתיע ל-117 נקודות, לעומת תחזיות שדיברו על 104 נקודות בלבד. הנתון הפיח אופטימיות בשווקים הבינלאומיים: ה-FTSE נסגר בעלייה של 2.7%, מדד ה-CAC 40 עלה ב-2.2% והדקס עולה עתה ב-2.7%.
lt/pgt

ltpgt
הבנק המרכזי של אירופה יתכנס ביום חמישי להחליט בנושא הריבית. נתונים סותרים יקשו על קבלת החלטה ברורה. מצד אחד, הצמיחה נבלמת בצורה ברורה, אך מצד שני, רמות המחירים התרוממו מעל ליעדי הבנק והאבטלה בכלכלות גוש היורו נמצאת בשפל של עשור. בכירי הבנק רמזו לאחרונה כי תיתכן הורדת ריבית בחודש יוני.
lt/pgt

ltpgt
אריקסון קפצה ב-6.2% על אף שהודיעה כי תקצץ יותר מ-3,000 משרות ותסגור מפעלים בבריטניה במטרה לחסוך עלויות. מתחרתה הפינית, נוקיה, ירדה ב-3.2%. בוקהם עלתה ב-2.9% ואלקטל הצרפתית עלתה ב-0.4%, יום לאחר שמנכ"לה הודיע כי הצמיחה במכירות הרבעון הראשון תסתכם ב-%20 בלבד. מניות התוכנה SAP ופסיון הוסיפו 1.8% ו-3.6% בהתאמה.
lt/pgt

ltpgt
מניות הטלקום באירופה בלטו בעליות: וודאפון עלתה ב-1.5%, דוישטה טלקום הוסיפה 6%, טלפוניקה עלתה ב-1.8% ובריטיש טלקום ב-1.8% לאחר ש"וול סטריט ג'ורנל" דיווח כי היא במו"מ למיזוג יחידת השירותים העסקיים. בתחום האינטרנט בלטה פריסרב בעליות של 12% זה היום השני; ספקית האינטרנט הגרמנית פיקסלפארק איבדה 4.5% בנויר מרקט לאחר שהורידה את תחזית המכירות שלה לשנת 2001. פיקסלפארק גם פירסמה אזהרת רווח לרבעון הראשון של השנה.
lt/pgt

ltpgt
מגזר הבנקים התרומם היום, שכן הורדת ריבית צפויה להגביר את הביקוש להלוואות ולשירותים פיננסיים אחרים. רויאל בנק אוף סקוטלנד עלתה ב-4.8%. ברקליס עלתה ב-5%, אבי נשונל הוסיפה 2.5% ודוישטה בנק עלתה ב-2%. בשוק הרכב בלטה מניית ב.מ.וו. בעליות של 4.2%; יצרנית מכוניות הפאר הודיעה כי היקף מכירותיה לרבעון האחרון עלה ב-8% ופירסמה תחזית אופטימית לשנת 2001.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully