וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ESC נוקבת במספרים: מדווחת על חוזה בהיקף של 50 מיליון דולר ב-4 השנים הקרובות

27.3.2001 / 20:35

יאשה סיטון: "אנחנו מצפים לאישור ה-FDA למכשיר הלייזר GyneLase במחצית השנייה של 2002; בשלב זה איננו מתכננים רכישות נוספות פרט להשלמת עסקת קוהירנט"

גיא ימין
ltpgt
חברת אי.אס.סי הודיעה היום על חתימת חוזה עם חברת Karl Storz הגרמנית לשיווק מוצר הלייזר של החברה - ה-GyneLase. הסכם זה צפוי להניב ל-ESC מכירות של לפחות 50 מיליון דולר במהלך 4 השנים הקרובות - סכום שאינו מינורי מבחינת החברה, אם מביאים בחשבון את ציפיות האנליסטים להכנסות של כ-200 מיליון דולר ב-2001.
lt/pgt

ltpgt
"לא יכולנו למצוא חברה טובה יותר להתקשר איתה בהסכם מכירות המוצר ה-GyneLase", אומר לנו היום מנכ"ל ונשיא החברה, יאשה סיטון. "אנו נמכור לחברת קארל סטורץ את המוצר באופן בלעדי, תוך התחייבות מבחינתה לרכוש כמויות מסוימות במהלך 2001. כמויות אלו צפויות לגדול בהתאם להתקדמות קבלת האישורים למוצר מצד הגורמים המתאימים בשוק האמריקאי. המשמעות מבחינת המאזנים שלנו השנה היא יחסית קטנה, בסדר גודל של מיליונים בודדים, אך אם הכל יתקדם כהלכה, אנו צפויים לראות את עיקר המכירות החל מ-2003" .
ltbrgt
lt/bgtמכירות חד פעמיות ומוצרים מתכלים נלוויםltbgt
מה שמעודד מבחינת ESC הוא אופי המכירות הצפויות. זה יהיה מורכב ממכירות חד פעמיות של המוצר, אך גם ממכירות נלוות של מוצרים מתכלים, אותם ימכור הצרכן הסופי, הרופא, לפציינט שעשה שימוש בטיפול. "כל פרוצדורה מחייבת קנייה של מוצר מתכלה, ששוויו כ-500-400 דולר", מוסיף סיטון. ללקוח הגרמני, חברה פרטית המייצרת ציוד רפואי ומשווקת אותו, יש כ-120 משווקים שונים, מה שצפוי להגביר את שיעור חדירת המכשיר לשוק האירופי.
lt/pgt

ltpgt
מוצר ה-GyneLase של ESC הוא מוצר לייזר שנועד לטיפול בדימומי יתר בתקופת המחזור (תופעה בשם מנורגיה). ב-ESC מדווחים כי טיפול בן 7 דקות, ללא צורך בהרדמה כללית או אשפוז, עשוי ברוב המקרים להוות תחליף לטיפולים מסורתיים יותר, הכוללים במקרים חריגים גם כריתת רחם. סיטון מעריך את שווי השוק של הטיפולים הקונוונציונליים במיליארד דולר. אולי אין בכך כדי להעיד על הסכומים שתשלשל ESC לקופתה, אך בהנהלת החברה "מעודדים" מכך שהטיפול יכול לתת מענה לבעיה ממנה סובלות כ-20% מהנשים בגיל מחזור.
ltbrgt
lt/bgtהמניה הוסיפה כ-95% מאז תחילת השנהltbgt
כאמור, ESC עדיין לא קיבלה אישור סופי לשיווק בארה"ב ממינהל התרופות והמזון האמריקאי (FDA). "אנחנו בשלב הניסויים הקליניים עתה, כשעוד חודשיים תחל תקופת בקרה של כשנה. אני מעריך כי האישור הסופי של ה-FDA יתקבל במחצית השנייה של 2002", אומר סיטון. קארל סטורץ תחל את השיווק של המוצר באירופה, שם כבר התקבלו האישורים הסופיים.
lt/pgt

ltpgt
מוצר ה-GyneLane הוא אחד משרשרת היישומים הרפואיים והקוסמטיים מבוססי טכנולוגיית לייזר אותם מייצרת ESC. בין שאר מוצרי החברה, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי של כ-650 מיליון דולר, ניתן למצוא מוצרים להסרת ורידים ברגליים, להסרת קעקועים ופגעים קוסמטיים אחרים, ומוצרים לטיפול בפגיעות אוזניים ועיניים. מאז תחילת השנה הוסיפה ESC כ-94% לערכה, זאת לעומת נפילה של כ-21% במדד הנאסד"ק.
lt/pgt

ltpgt
אחת הפעולות שסייעו למניה להתרומם היתה השלמת המיזוג עם חטיבת המערכות הרפואיות של קוהירנט האמריקאית בעסקת מזומן, אג"ח והחלפת מניות, בסוף חודש פברואר. בסה"כ, כולל החוב והרווחים העתידיים שישולמו לחברה האם של קוהירנט, מוערכת העסקה ב-230 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו עדיין מעכלים את העסקה", אומר היום סיטון, "היא תיסגר סופית בסוף אפריל, ועד אז אנחנו בונים תוכנית פעולה וסוגרים את הקצוות, כך שאני יכול לומר שבשלב זה אנחנו לא מתכננים רכישות נוספות".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully