וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: התוצאות המפתיעות של מדד אמון הצרכנים הזניקו את הנאסד"ק לעלייה של יותר מ-2%

27.3.2001 / 20:56

המדד המאקרו כלכלי מפיג במעט את החששות ממיתון בארה"ב; מרקורי מוסיפה כ-6.5%; צ'ק פוינט רושמת עלייה של 4.5%

גיא ימין
ltpgt
שעטה כזו לעבר מניות הטכנולוגיה לא נראתה מזה זמן רב, והיא מפתיעה במיוחד לנוכח הסיבה - מדד מאקרו כלכלי שלא היה צפוי להכות גלים. ובכל זאת, תוצאות חריגות של מדד אמון הצרכנים שינתה באחת את הדשדוש שאיפיין את המדדים המובילים בפתיחה, והנאסד"ק מוסיף עתה 2.1%.
lt/pgt

ltpgt
המדד החשוב שיקף עלייה לערך של 117 נקודות בחודש מארס, וזאת לעומת ערך של 109.2 בחודש פברואר, והערכות אנליסטים לירידה לערך של 105 נקודות בלבד. נתונים חיוביים אלה לכלכלה סייעו לקדם את הדאו ג'ונס לעבר יום שלישי רצוף של עליות, כשהוא מוסיף עתה 1.9%.
lt/pgt

ltpgt
"בשבועות האחרונים חדשות טובות התפרשו כרעות, וחדשות רעות התפרשו כגרועות", אמרו היום בוול סטריט. אולי העובדה שחדשות טובות התפרשו כהוויתן היא סימן פסיכולוגי חיובי, מקווים האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
כרגיל, נתונים מעין אלה ניתן לפרש לשני הכיוונים. האופטימים יראו בהם סימן לכך שהשחיקה ברווחי החברות צפויה להיחלש. אחרים יראו בהם את מה שאין בהם - איתות להורדת ריבית נוספת אף לפני ועדת השווקים הפתוחים הבאה בחודש מאי.
lt/pgt

ltpgt
רמזים להורדת ריבית כזו, על כל פנים, לא נשמעו בנאום שנשא היום נגיד הבנק המרכזי, אלן גרינספאן. זה התמקד בדרכים לצפות מגמות כלכליות, ולא במדיניות ריבית קונקרטית.
lt/pgt

ltpgt
גם מניות הסלולר זכו לעדנה בעקבות הודעתה של חברת אריקסון (סימול: ERICY) על פיטורי אלפי עובדים לצמצום הוצאותיה. עד לא מזמן היה בהודעה כזו כדי לדרדר את המנייה מטה, בלחץ המשקיעים, אך השוק נרגע כנראה לאחר הירידות האחרונות, והוא שולח את אריקסון לעלייה של 11.7%.
ltbrgt
lt/bgtהגדולות מרכזות עניין, הקטנות נשכחו מלב ltbgt
מסחר תנודתי מאפיין את המניות הישראליות, אך רובן נסחרות במגמה שלילית עתה. מה שמאפיין כמעט את כל המניות הישראליות הוא מחזורים דלילים במיוחד. ובמחזורים כאלה, כל פעולה מקבלת מימדים מוגדלים. כך רדוויו מאבדת עתה 30.4% למחיר של דולר אחד, במחזור של כ-10% מהממוצע היומי.
lt/pgt

ltpgt
המניות ה"כבדות" מצליחות לרכז עניין והן אף רושמות עליות נאות, בהתאם למומנטום בשוק. צ'ק פוינט מצליחה למחוק את הירידות של אתמול, והיא מוסיפה עתה 4.5% למחיר של 57 דולר. היום הכריזה החברה על ארכיטקטורת ביצועים חדשה שתניב פתרונות אבטחה במהירויות העברת מידע גדולות מבעבר.
lt/pgt

ltpgt
גם מרקורי נעה מעלה, והיא רושמת עלייה של 6.3% למחיר של 50.3 דולר, המשקף לה שווי של כ-4.1 מיליארד דולר. קומברס 10003248-MRQ לעומת זאת, מאבדת 0.5% למחיר של 63.1 דולר, על אף הודעה על חוזה עם חברת One 2 One הבריטית. קומברס הודיעה כי תספק לחברה הבריטית פיתרון אינטרנט נייד ברשתות GSM ו-GPRS לכ-8.3 מיליון לקוחותיה.
lt/pgt

ltpgt
כאמור, פרט לענקיות הטכנולוגיה לא מרכזות הישראליות עניין רב. קליקסופטוור אומנם מוסיפה עתה 9.4% למחיר של 1.1 דולרים, כשהרכישות מבטאות סדר גודל של פחות מ-5,000 דולר סך הכל.
lt/pgt

ltpgt
קליקסופטוור, המספקת פתרונות לייעול השירות, הודיעה היום על חתימת הסכם עם חברת ECS Metering and Data Services, אחת החברות הציבוריות הגדולות בבריטניה, בעלת יותר מ-3 מיליון לקוחות. קליקסופטוור וחברת טלפרטנר מערכות (Telepartner Systems)
יספקו פתרון מתקדם שיענה על דרישות ECS לביצוע ביקור אחד ליישום קריאת מונה דלק כפולה.
lt/pgt

ltpgt
עוד בולטות: רדוויז'ן בעלייה של 8% למחיר של 7.5 דולרים; גילת תקשורת בירידה של 7.1% למחיר של 1.6 דולרים; וסרגון שמאבדת 7.5% למחיר של 8 דולרים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully