וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אודי רקנאטי במגעים לחסל אחזקותיו בקבוצת אי.די.בי; הציע מניותיו לבן דודו, ליאון רקנאטי

27.3.2001 / 21:51

רקנאטי שוקל לעבור לניהול עסקי המשפחה באירופה; שווי חבילת המניות של רקנאטי עומד כיום על כ-110 מיליון דולר

אמיר אייזנברג
ltpgt
אודי רקנאטי, מבעלי ומנהלי קבוצת אי.די.בי החזקות, מנהל מגעים למכור את אחזקותיו בקבוצה. רקנאטי פנה בנושא זה לבן דודו, ליאון רקנאטי, כדי שירכוש ממנו את אחזקותיו בקבוצה. ליאון ואודי משמשים כמנכ"לים משותפים בקבוצה, ובידיהם מצויות האחזקות המהותיות ביותר של המשפחה באי.די.בי החזקות .
lt/pgt

ltpgt
משפחת רקנאטי שולטת באי.די.בי החזקות, שנחשבת למעשה לקונצרן הגדול בישראל, בשיתוף עם משפחת קרסו. שתי המשפחות מחזיקות במשותף חברות פרטיות, שבידיהן מצויות בסך הכל כ- 51.5% ממניות אי.די.בי החזקות. אחזקתו המשורשת של אודי רקנאטי בקבוצה נאמדת בכ- 12% מהונה של אי.די.בי החזקות. לאחר ששווי השוק של הקבוצה צנח בחצי השנה האחרונה בכ-40%, מגיע שווי השוק שלה לכ-880 מיליון דולר, ושווי אחזקותיו העקיפות של רקנאטי בקבוצה מסתכם בכ-110 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
רקנאטי חולש על אחזקות המשפחה באי.די.בי יחד עם ליאון רקנאטי ובן דודם, לני רקנאטי. בנוסף, מחזיק במניות אי.די.בי בית ההשקעות האמריקאי, גולדמן סאקס, שבבעלותו כ-9.5% ממניות הקונצרן, אחזקה אסטרטגית שמסייעת לו לשמש כבנקאי ההשקעות המוביל של חברות הקבוצה.
lt/pgt

ltpgt
על פי הערכות, בכוונת אודי רקנאטי למכור את אחזקותיו באי.די.בי על מנת להעתיק את מקום מושבו לאירופה, לצורך ניהול עסקיה של המשפחה בחו"ל. למשפחה יש מגוון של עסקים בתחומי הבנקאות (בנק דיסקונט שווייץ, שאף פתח לאחרונה נציגות בישראל), הספנות, הנדל"ן והפיננסים. עסקי המשפחה פזורים ברחבי ארה"ב, אמריקה הלטינית ובאירופה.
lt/pgt

ltpgt
אי.די.בי החזקות הינה בעלת השליטה באי.די.בי פיתוח , שגם מניותיה נסחרות בבורסה. שתי החזקותיה המרכזיות של האחרונה הן בחברות כלל תעשיות ובדיסקונט השקעות . באמצעות שתי חברות אלה חולשת קבוצת אי.די.בי החזקות על חברות כדוגמת סלקום, תבל, שופרסל, אזורים, נכסים ובניין, ברק, אורכית, סאיטקס , אי.סי.איי ורבות אחרות. שווי השוק של הקבוצה נפל, כאמור, בשיעור תלול בחודשים האחרונים בעקבות מחיקות בהיקף של מאות מיליוני שקלים שהיא נאלצה לבצע, בגין ירידת ערך של השקעות שלה שנסחרות בנאסד"ק (בעיקר אורכית) ובגין השקעות כושלות במספר חברות אינטרנט שנסגרו (נטקינג, למשל).
lt/pgt

ltpgt
דובר אי.די.בי מסר, כי הקבוצה איננה נוהגת להגיב לספקולציות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully