וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

WR האמברכט: ואיו נסחרת מתחת לשווי המזומנים, אך הורדת התחזיות טרפה את הקלפים

27.3.2001 / 22:57

מורידים את ההמלצה למניה ל"נייטרלי" מ"קנייה"; מעריכים כי ואיו לא מצליחה למכור את מוצריה באופן ישיר

גיא ימין
ltpgt
בדו"ח של בית ההשקעות WR האמברכט, המסקר את חברת ואיו, לא מכים על חטא. גם אין סימני שאלה גדולים בנוגע להורדת התחזיות הדרמטית עליה דיווחה הנהלת ואיו אתמול.
lt/pgt

ltpgt
אז נכון שההערכות של האמברכט היו להכנסות של 8 מיליון דולר לרבעון הנוכחי, כשהמכירות הצפויות של ואיו יסתכמו בלא יותר ממיליון, לפי דיווחי ההנהלה אתמול. במציאות הכלכלית הנוכחית כנראה שצריכים להיות מוכנים לכל שינוי שלא יהיה.
lt/pgt

ltpgt
אולי קשה באמת להבין את המתרחש, אם לאחר הנפילות של יותר מ-30% אתמול נסחרת ואיו מתחת לשווי המזומנים שלה, המסתכם בכ-128 מיליון דולר. חוסר הבהירות הזה מוביל את האמברכט להוריד את המלצתו למניה ל"נייטראלי" מ"קנייה" קודם לכן, וה"נייטרלי" הזה מבטא את חששות האנליסטים לגבי עתידה של ואיו בפרט, ושל חברות האלחוט בכלל.
ltbrgt
lt/bgtשותפות ה-OEM ביטלו חוזים ב-4 מיליון דולר ברבעוןltbgt
בהאמברכט מעריכים כי המשך ההפסדים וההאטה ברכישות מצד לקוחות עשויים להגביר את התחרות מצדן של אופציות גישה אחרות לפס הרחב, כמו הכבלים ו-DSL. בבית ההשקעות מעריכים כי כ-4 מיליון דולר במכירות "הלכו לאיבוד" ללקוחות גדולים של ואיו עימם היא קשורה בהסכמי OEM.
lt/pgt

ltpgt
בין הבולטים בלקוחות אלה מצויות החברות ADC Telecom ונורטל . יתרת 3 מיליוני הדולרים שהתמוססו מצויה במכירות ישירות - מה שמצביע על התמוססות כלל המכירות של ואיו שלא במסגרת ערוצי שיווק עם שותפותיה.
ltbrgt
lt/bgtואיו תמשיך לשרוף 10 מיליון דולר ברבעוןltbgt
התחזית של הנהלת ואיו אתמול לא התמקדה רק ברבעון הנוכחי. בואיו צופים עתה להכנסות של 20 מיליון דולר בלבד ב-2001, לעומת 60 מיליון דולר קודם לכן. המשמעות היא כי ואיו אינה צפויה להגיע לרווחיות במהלך השנה הנוכחית, כפי שצפתה קודם לכן. תחזית מדכדכת זו הובילה את הנהלת ואיו להודיע על הגדלת כמות המניות שתרכוש חזרה (Repurchase) ל-6 מיליון, לאחר שרכשה 1.7 מיליון עד כה.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים טים סבג'ו, בראין אטן וריאן האצ'יסון, על כל פנים, מורידים את התחזיות בהתאם. התחזית המעודכנת היא להפסד של 21 סנט למניה ברבעון הנוכחי, לעומת הפסד של 15 סנט ברבעון הרביעי. ב-2001 כולה יגדל ההפסד למניה ל-75 סנט.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות מדגישים כי ואיו צפויה להמשיך לשרוף מזומנים בקצב של 10 מיליון דולר ברבעון במהלך 2001. וכשההיענות הנוכחית של ספקיות השירות לטכנולוגיית האלחוט לוטה בערפל, בהאמברכט מעדיפים "לשבת על הגדר" לעת עתה.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully