וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: גל הפיגועים הנמשך יוביל את הבורסה לירידות שערים

28.3.2001 / 8:46

ירידות אלו צפויות להתמתן במהלך היום בעקבות העליות אתמול בנאסד"ק; מרבית מניות הארביטראז' ייסחרו במגמה חיובית

גולן פרידנפלד
ltpgt
לאחר שכבר התרגלנו לראות את מדד המעו"ף יורד אל מתחת לקו 400 הנקודות, הפליאה בקרב פעילים בשוק ההון מגיעה דווקא כאשר המעו"ף חוצה את הרמה הזו כלפי מעלה.
lt/pgt

ltpgt
אווירה זו השוררת בשוק ההון בשבוע האחרון יש בה אולי כדי להעיד על מצבה העגום של הבורסה שלנו שצפויה היום לפתוח את יום המסחר בירידות שערים על רקע שרשרת הפיגועים הבוקר ואתמול. אתמול עלה מדד הנאסד"ק ב-2.2% ונראה כי, שלא כתמיד, זה לא יהיה הגורם המרכזי שישפיע על הלך הרוח של המשקיעים התל אביביים אלא יקזז במעט את הירידות הצפויות.
lt/pgt

ltpgt
דוד לוי, מנהל ההשקעות בתמיר פישמן, סבור כי עד שהפקטורים הכלכליים לא יתחילו להראות סימנים של התאוששות אנו לא צפויים לראות התרוממות של שוק ההון. "אפשר להסביר את הירידות בבורסה באמצעות המצב הבטחוני השורר בארץ, אך מצב זה אינו חדש ומה שמשפיע על שוק ההון בטווח הקצר ובטווח הארוך אלו התוצאות העסקיות השליליות של החברות והנתונים המקרו כלכליים המבשרים אל כניסתו של המשק למיתון. לכן עד שלא נראה שיפור בתוצאות של החברות וסימנים של יציאה של המשק מהמיתון, המחזורים צפויים להמשיך ולהיות נמוכים והמשקיעים ימשיכו להדיר רגליהם מהבורסה".
lt/pgt

ltpgt
מעניין יהיה לעקוב היום אחרי מניות קונצרן אי.די.בי בעקבות הידיעה כי אודי רקנאטי מתכוון למכור את אחזקותיו בקונצרן אי.די.בי לבן דודו ליאון רקנאטי. אחזקותיו של רקנאטי בקונצרן נאמדות בכ-110 מיליון שקל. ההערכות הן שהוא ימכור את אחזקותיו בעקבות העתקת מקום מושבו לאירופה על מנת שיוכל לנהל את עסקי המשפחה משם.
lt/pgt

ltpgt
מניית בנק אגוד צפויה להגיב היום לידיעות לפיהם משפחת לנדאו המחזיקה ב-23% בבנק אגוד מנהלת מגעים לרכישת חלקו של שלמה אליהו בבנק . אליהו מחזיק גם כן ב-23% ממניות הבנק ובספטמבר בשנה שעברה עמדה קבוצת לנדאו לרכוש בסכום של 73 מיליון דולר את חלקו של אליהו בבנק אולם בנק ישראל מנע את העסקה.
lt/pgt

ltpgt
מרבית מניות הארביטראז' יפתחו את יום המסחר במגמה חיובית כשאלרון פותחת פער חיובי של 4.2%, מטלינק עם פער חיובי של 6.6%, ומג'יק עם הפער החיובי הגבוה ביותר שעומד על 8.8%. מניית טבע פותחת פער חיובי קטן של 0.2% ומניית פורמולה מצטרפת לפערים החיוביים ופותחת פער של 3.3%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully