וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המסחר לאחר הסגירה: פאלם נחתכה ב-35% והאנדספרינג צנחה ב-28% בעקבות אזהרה של פאלם

28.3.2001 / 8:58

נורטל נפלה ב-12% בעקבות אזהרת רווח שנייה ברבעון; ירידות קלות במניות הטכנולוגיה הכבדות

דפנה מאור
ltpgt
המסחר לאחר הסגירה עמד בסימן שלילי עבור יצרניות מחשבי כף היד. פאלם (סימול PALM) צנחה ב-35% בעקבות הודעה על תוכניות קיצוצים, לאחר שדיווחה על תוצאות טובות מהצפוי לרבעון. בעקבותיה צנחה המתחרה האנדספרינג (סימול HAND) ב-28%. אזהרת רווח שנייה לרבעון מצד נורטל 10003649-MRQ הפילה את מנייתה ב-12.5%.
lt/pgt

ltpgt
פאלם דיווחה על תוצאותיה העסקיות לרבעון הכספים השלישי שהסתיים ב-28 בפברואר 2001. החברה עלתה על תחזיות האנליסטים ורשמה רווח של 2 סנטים למניה, לעומת התחזיות ל-1 סנט למניה. עם זאת, הודיעה החברה כי בכוונתה לקצץ 250 משרות ולהשעות את בניית המשרדים החדשים של החברה. כמו כן, נתנה החברה תחזית להפסד של 8 סנטים למניה ברבעון המסתיים בסוף אפריל, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 3 סנטים למניה.
lt/pgt

ltpgt
מניות החברה הגיבו לאזהרה בצניחה של 35% במסחר לאחר הסגירה. בעקבותיה של פאלם נסחרה המתחרה האנדספרינג, שהוקמה על ידי יוצאי פאלם, ונפלה ב-28% במסחר לאחר הסגירה. במסחר הרגיל זינקה האנדספרינג ב-26% לאחר שהודיעה על הסכם עם חברת ההפצה אינגרם מיקרו (סימול IM) לפיו תפיץ אינגרם את מחשבי האנדספרינג. חברה נוספת בענף, ריסא'ץ אין מושן (סימול RIMM) נפלה ב-18% במסחר לאחר הסגירה.
lt/pgt

ltpgt
נורטל נפלה ב-12.5% במסחר לאחר הסגירה בעקבות אזהרת רווח. יצרנית ציוד התקשורת הורידה אמש בפעם השנייה ברבעון את תחזית ההכנסות שלה לרבעון הראשון ל-6.1 מיליארד דולר מ-6.3 מיליארד דולר. התחזית המקורית בתחילת השנה היתה להכנסות של 8.1 מיליארד דולר. ב-15 בפברואר כבר הודיעה נורטל כי תציג הפסד של כ-4 סנטים זאת בהשוואה לרווח של 16 סנט למניה שצפו האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
VoiceStream (סימול VSTR) חברת הסלולר האמריקאית, נפלה ב-11.8% במסחר לאחר הסגירה בעקבות מימושים. המניה עלתה ב-11.8% במסחר הרגיל.
lt/pgt

ltpgt
מניות הטכנולוגיה הכבדות רשמו ירידות קלות במסחר לאחר הסגירה, ביניהן סיסקו , אינטל ואורקל .
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully