וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנפקת Agere תומחרה בקצה הנמוך של הטווח - גייסה 3.6 מיליארד דולר לפי שווי 9.6 מיליארד דולר

28.3.2001 / 9:10

לוסנט תנצל את הכנסות ההנפקה לכסות חלק מחובותיה; Agere תתחיל להיסחר היום

דפנה מאור
ltpgt
לוסנט תמחרה אמש את הנפקת חטיבת המיקרואלקטרוניקה, Agere בקצה הנמוך של הטווח שנקבע. מניות Agere יונפקו במחיר 6 דולר למניה, כך שהיא תגייס 3.6 מיליארד דולר לפי שווי של 9.6 מיליארד דולר. ההנפקה מהווה אכזבה עבור לוסנט, שקיוותה לגייס כפליים. שווי החברה לפי התנאים המקוריים היה כ-26 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
600 מיליון מניות Agere יתחילו להיסחר בוול סטריט היום. במקור תימחרה לוסנט את ההנפקה במחיר של 20 דולר למניה, אולם קיצצה את המחיר מספר פעמים בעקבות מצבו הקשה של שוק ה-IPO. האנליסט סטיבן לוי מליהמן ברדרס אמר כי הוא מברך את החתמים של ההנפקה, מורגן סטנלי, על שהצליחו לסגור עסקה גדולה שכזו בתקופה הקשה ביותר לשוק ההנפקות בשנים האחרונות.
lt/pgt

ltpgt
הנפקת Agere היא הגדולה ביותר עד כה בשנת 2001. השנייה היתה הנפקת KPMG קונסלטינג (סימול KCIN), שגייסה 2 מיליארד דולר. במונחים היסטוריים, הנפקת Agere היא החמישית בגודלה בתולדות וול סטריט, אחרי הנפקת AT&T וויירלס, שגייסה בשנה שעברה 10.6 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
הנפקת Agere מהווה צעד חשוב עבור לוסנט, מכיוון שההכנסות של 2.5 מיליארד דולר שיילכו לכיסה מההנפקה נועדו לכסות חלק מחובותיה. 1.6 מיליארד דולר מחובות אלו הן לחתמי ההנפקה, מורגן סטנלי. במקור היתה לוסנט אמורה להקצות לחתם מניות כנגד החוב, אולם הסדר זה בוטל לפני שבוע. הכנסות מורגן מעמלות ההנפקה צפויות להיות כ-160 מיליון דולר. בנוסף יש לבית ההשקעות אופציה לקבל עד 90 מיליון מניות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully