וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וירוס חדש מופץ באינטרנט: פוגע בתוכנות חלונות ולינוקס כאחד

28.3.2001 / 10:17

הווירוס, שנקרא W32Winux אינו הרסני; כנראה טרם פגע במחשבים

רויטרס
ltpgt
וירוס מחשב חדש, הפוגע במערכות הפעלה חלונות ולינוקס כאחד, מופץ באינטרנט. יצרנית תוכנות האנטי-וירוס סנטרל קומנד היתה הראשונה לדווח על קיומו של הווירוס. לדברי האנשים שגילו אותו, זהו הווירוס הראשון הפוגע בשתי מערכות ההפעלה הפופולריות.
lt/pgt

ltpgt
נראה שהווירוס, שנקרא W32.Winux, אינו הרסני וטרם הספיק להדביק מחשבים. אולם עצם האפשרות להדביק את שתי מערכות ההפעלה השונות, מהווה תקדים מסוכן.
lt/pgt

ltpgt
משתמשים יכולים להפעיל את הווירוס הרדום באמצעות לחיצה כפולה על תוכנות "נגועות" או רק מפתיחת קובץ באי מייל. לאחר ההפעלה, הווירוס מחפש באופן אוטומטי את כל יישומי החלונות או הלינוקס בגודל של 100 קילובייט לפחות, ומזהם אותם.
lt/pgt

ltpgt
חברת סנטרל קומנד קיבלה אתמול את הווירוס באמצעות אי מייל אנונימי, שמקורו כנראה בצ'כיה. נראה שיוצר וירוסים למחשב בשם בני, שלדבריו משתייך לקבוצת מפתחי וירוסים בשם A29 הוא זה שפיתח את הווירוס. נראה שבני ו-A29 מעורבים ביצירתם של כמה וירוסים קודמים, שנחשבו חדשניים מבחינה טכנית, אולם לא היו מזיקים במיוחד. למרות שהווירוס יכול לעבור בין מערכות הפעלה שונות, הוא אינו מתפשט במהירות גבוהה.
lt/pgt

ltpgt
נראה שהווירוס יכול להתפשט רק במחשבים שיש בהם מעבדים של אינטל , פירוש הדבר הוא שהווירוס לא יוכל להדביק לשרתים של סאן מיקרוסיסטמס העושים שימוש במערכת הפעלה לינוקס.
lt/pgt

ltpgt
לדברי סנטרל קומנד החברה פיתחה תרופה לווירוס, ניתן להוריד אותה באתר החברה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully