וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: יצרניות ציוד הטלקום צוללות בעקבות אזהרת נורטל ומושכות את המדדים לירידות

28.3.2001 / 11:13

יצרנית מחשבי כף היד פסיון יורדת ב-13% לאחר אזהרת הרווח של פאלם; חברת המדיה בויג עולה ב-4% לאחר שהכפילה את רווחיה פי 10 בשנה החולפת

יהודה שויצר
ltpgt
ירידות שערים נרשמות בפתיחת המסחר בבורסות אירופה בהובלת יצרניות ציוד התקשורת. בלונדון יורדת מרקוני בשיעור חד ומושכת את ה-FTSE לירידה של 1.6%. מדד ה-techMARK יורד בשיעור דומה. בפרנקפורט יורד הדקס ב-1.7% ובפאריס רושם ה-CAC 40 ירידה של 1%.
lt/pgt

ltpgt
נורטל , ענקית ציוד התקשורת מקנדה, הורידה אתמול פעם נוספת את תחזית ההכנסות שלה לרבעון הראשון ל-6.1 מיליארד דולר מ-6.3 מיליארד דולר. התחזית המקורית בתחילת השנה היתה להכנסות של 8.1 מיליארד דולר. ב-15 בפברואר כבר הודיעה נורטל כי תציג הפסד של כ-4 סנט, בהשוואה לרווח של 16 סנט למניה שצפו האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
אזהרה זו של נורטל שולחת את מניות מגזר ציוד הטלקום לירידות שערים חדות. אלקטל, יצרנית ציוד הטלקום הצרפתית, רושמת ירידה של 5.5%. מרקוני מבריטניה יורדת בשיעור דומה.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית ציוד התקשורת והטלפונים הסלולריים נוקיה הודיעה אתמול כי בכוונתה לקצץ 400-300 משרות בניסיון לייעל את עסקיה בתחום האינטרנט בפס רחב. הודעה זו בשילוב עם אזהרת נורטל מובילה את מניית החברה לירידה של 4%.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית מחשבי כף היד פסיון מאבדת 13% לאחר שפאלם, יצרנית מחשבי כף היד הגדולה בעולם, פירסמה אזהרת רווח חמורה לרבעון הנוכחי. החברה גם הודיעה על פיטורי 250 עובדים ועל השהיית בניית משרדיה החדשים. פאלם העריכה כי תרשום הפסד של 8 סנט למניה ברבעון המסתיים בסוף אפריל, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 3 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
חברת המדיה הצרפתית בויג הכפילה את רווחיה בשנת 2000 פי 10 משנת 1999. החברה דיווחה על רווח נקי של 375 מיליון דולר בשנת 2000. לאור הנתונים המעודדים עולה מניית החברה ב-4%.
lt/pgt

ltpgt
אורנג', חברת הסלולר מבית פראנס טלקום, יורדת ב-0.5% למחיר של 9.45 יורו - מעט מתחת למחיר הנפקתה. החברה האם, פראנס טלקום, יורדת ב-2% ו-וודאפון יורדת ב-2.4%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully