וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר: ואיו צפויה להפסיד השנה כ-35.3 מ' ד'; תסבול מתזרים מזומנים שלילי בארבעת הרבעונים הקרובים

28.3.2001 / 11:46

החברה תגדיל את היקף הרכישה החוזרת ל-10 מיליון מניות; מורידים את ההמלצה מ"קנייה" ל"החזק"

אלי דניאל
ltpgt
האנליסטים דייל פאו, בארי ריצ'רדס וארל לם, מבנק ההשקעות אופנהיימר, מפרסמים היום עדכון להמלצתם למניית ואיו בעקבות אזהרת הרווח שפירסמה החברה לפני כיומיים. האנליסטים של אופנהיימר מורידים את המלצתם למניה מ"קנייה" ל"החזק".
lt/pgt

ltpgt
כזכור, שלשום הודיעה החברה, הפועלת בתחום האלחוט, כי היא לא תעמוד בתחזיות לרבעון הראשון של שנת 2001. ההכנסות הצפויות לרבעון הראשון יסתכמו בפחות ממיליון דולר, בעוד שההכנסות ברבעון הרביעי של שנת 2000 הסתכמו בלמעלה מ-6 מיליון דולר. התחזיות הקודמות של החברה צפו הכנסות של כ-8 מיליון דולר ברבעון הראשון.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מציינים כי הירידה בביקוש למוצרי החברה מסתמנת בכל השווקים בהם היא פועלת. באופנהיימר סבורים כי התחזיות המעודכנות עלולות לגרום לעיכוב בפרישת ציוד הטכנולוגיה לתדרי ה-MMDS, וכי לחברה הזדמנות טובה להתמקד בתחום תדרי 3.5 ג'יגה הרץ (בהם משתמשים מחוץ לארה"ב).
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מציינים כי בקופת החברה היו מזומנים בסך של למעלה מ-127 מיליון דולר, עם תום הרבעון הרביעי, ולאחר הרבעון הראשון צפויים להישאר בקופתה מזומנים בהיקף של 105 מיליון דולר, וזאת בשל ציפייה לתזרים מזומנים שלילי של 22 מיליון דולר ברבעון הנוכחי. באשר לשלושת הרבעונים הבאים, הרי שבאופנהיימר צופים כי החברה תמשיך לסבול, גם בהם, מתזרים מזומנים שלילי.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים מזכירים כי במהלך חודש דצמבר 2000 הודיעה החברה על תוכנית לרכישה חוזרת של 4 מיליון מניות. כעת, לאור המחיר הנמוך של מניותיה, החליטה החברה להגדיל את היקף המניות שירכשו חזרה, ל-10 מיליון מניות, כאשר עד כה רכשה החברה כ-1.7 מיליון מניות. רכישה זו תפגע אף היא בתזרים המזומנים של החברה.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים סבורים כי שיעור הרווח הגולמי שהגיע לכ-33% ברבעון הרביעי של השנה צפוי לצנוח משמעותית ברבעון הראשון, שכן, לדעת האנליסטים החברה לא תציג כל רווח גולמי בשני הרבעונים הראשונים של השנה.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות אזהרת הרווח של החברה, מפחיתים באופנהיימר את תחזית ההכנסות לחברה בשנת 2001 מכ-60 מיליון דולר ל-14 מיליון דולר. באשר לשורה התחתונה, באופנהיימר מעריכים כי החברה תרשום ברבעון הראשון הפסד של כ-10.3 מיליון דולר, ובסיכום שנתי יגיעו הפסדי החברה לכ-35.3 מיליון דולר. באשר להפסד הצפוי למניה, הרי שבאופנהיימר מעדכנים את ההפסד הצפוי ל-1.09 דולר, לעומת תחזית קודמת להפסד של 0.36 סנט למניה.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully