וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קבוצת זהבי ומנהלה הורשעו בהסדרים כובלים בשוק המרצפות ובשיש המעובד

28.3.2001 / 11:58

מדובר בפרשת קרטל המרצפות העומדת בפני סיום; 6 מתוך 7 החברות שנאשמו בפרשה הורשעו ועל מנהליהן של שתי חברות הוטלו עונשי מאסר בפועל

אמיר הלמר
ltpgt
בעליה של קבוצת זהבי ומנהלה הודו והורשעו היום בבית המשפט המחוזי בירושלים בביצוע עבירות על חוק ההגבלים העסקיים, בעריכת הסדרים כובלים בתחום מרצפות הטרצו והרזינה (שיש מעובד). הטיעונים לעונש בעניינו של זהבי ושל החברות בבעלותו יישמעו במועד מאוחר יותר.
lt/pgt

ltpgt
כתב האישום נגד הקבוצה ומנהלה הוגש במסגרת פרשת קרטל המרצפות, לאחר שהרשות חשפה כי 7 מחברות המרצפות והשיש יצרו קרטל שפעל לאורך שנים ארוכות. החברות ומנהליהן (סה"כ 23 נאשמים) הואשמו בין היתר כי תיאמו מחירי מינימום למרצפות שמכרו לצרכנים פרטיים ולקבלנים; קבעו הסדרי מכסות בהם תיאמו את כמות המרצפות שתמכור כל חברה, וכן תיאמו הסדרי חלוקת שוק. יתרה מכך, חברי הקרטל אף הפעילו מנגנון של קנסות וסנקציות על חברות שחרגו מהסדרי הקרטל.
lt/pgt

ltpgt
החברות שהואשמו ביצירת הקרטל היו חברת אלוני מרצפות, שדות ים, נמליט, רצף, עצמון , חברת מרצפת וחברת זהבי. כל החברות, מלבד שדות ים, הודו והורשעו באישומים שיוחסו להן. חברות מרצפת ורצף אף הגיעו לעסקות טיעון לגבי העונש עם הרשות.
lt/pgt

ltpgt
על חברת מרצפת הושט קנס של מיליון שקל ועל מנהלה אברהם צביאט הוטל מאסר של 150 יום בפועל, ואילו על חברת רצף הוטל קנס של 900 אלף שקל ועל מנהלה אורי קרמר הוטלו 100 ימי מאסר בפועל.
lt/pgt

ltpgt
כאמור, חברת זהבי ומנהלה אבינועם זהבי הודו היום באישומים שיוחסו להם אך לא הגיעו לעסקת טיעון לגבי העונש, שכן לטענת עורך דין צבי אגמון המייצג את זהבי, דרשה הרשות כי יוטל על זהבי מאסר בפועל ואילו הם הסכימו למאסר על תנאי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully