וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשואה זנקס: כי"ל עשויה להפסיק את פעילות חברת המגנזיום

28.3.2001 / 12:13

החברה רכשה את הפעילות בכ-300 מ' ד'; האנליסט חיים ישראל מותיר למניה המלצת "צבור" עם מחיר יעד של 5 שקלים - גבוה בכ-11% ממחירה בבורסה

אילן מוסנאים
ltpgt
האנליסט חיים ישראל מבית ההשקעות נשואה זנקס מותיר המלצת "החזק" למניית כי"ל ומחיר יעד של 5 שקלים - גבוה בכ-11% ממחירה בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
ישראל מציין כי תוצאותיה של החברה ב-2000 תאמו את התחזיות וממשיכות לשקף את ההרעה בסביבה העסקית. החברה רשמה ב-2000 ירידה של 19.7% ברווח הנקי לעומת 1999 לרמה של 100.6 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בנשואה זנקס מציינים כי מגזר המגנזיום ממשיך להיות אבן הנגף בביצועיה הכספיים של החברה, וכי לא צפוי שיפור במגזר זה בשל היצוא הזול מסין שהביא את המחירים לשפל של 2,200 דולר לטון.
lt/pgt

ltpgt
ישראל מעריך כי עקב מצב השוק החברה עשויה לשקול את הפסקת הפעילות של מפעל המגנזיום, שנרכשה רק לפני כשנתיים תמורת 2 מיליון דולר ונטילת הלוואות של המפעל בהיקף של 295.5 מיליון דולר. עם זאת, ישראל מציין כי הפסקת הפעילות לא תבוא לידי ביטוי במאזניה של החברה, שכן ההשקעה כבר נמחקה ובגין החובות שהחברה לקחה על עצמה לא נהוג לבצע מחיקות. בכל מקרה, אם אכן יחדל המפעל מלפעול - מדובר כאן בהפסד של השקעה בהיקף 300 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
בנשואה זנקס מציינים כי ההרעה בתנאים הגלובליים לא פגעה רק במגזר המגנזיום. גם במחירי דשני הפוספטים חלה ירידה מתמשכת, שגרמה לירידה של כ-2% במכירות החברה ב-2000 ולירידה של כ-40% ברווחיות התפעולית במגזר.
lt/pgt

ltpgt
ישראל מציין כי מגזר הברום היה אחד העוגנים היציבים של החברה, עם צמיחה של 7% בהכנסות, שנבעה בעיקר מהגידול העולמי בצריכת הציוד האלקטרוני ומהגידול בביקוש לכימיקלים מבוססי ברום לתעשיית קידוחי הנפט.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, ישראל מעריך כי הגידול לעיל לא יימשך גם השנה ומכירות המגזר ב-2001 יסתכמו ב-426 מיליון דולר, לעומת 433 מיליון דולר ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
בנשואה זנקס מציינים כי צעדי ההתייעלות של הנהלת החברה קיזזו באופן חלקי את ההרעה בביצועים הכספיים של כי"ל. ישראל מעריך כי אסטרטגיית ההתייעלות של החברה תאפשר לה לשרוד את התנאים הגלובליים הקשים ולצאת מהמשבר כשהיא מחוזקת, כשהשינויים שכי"ל ביצעה במבנה החברה יאפשרו לה לצמצם את הדיסקאונט שלה לשווי נכסיה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully