וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דן אנד ברדסטריט: שיפור קל במוסר התשלומים במשק בפברואר; השיפור המשמעותי ביותר בענף הבנייה

28.3.2001 / 13:09

כלכלני החברה מעריכים כי עדיין מוקדם לקבוע שמסתמנת מגמת יציבות במדד; הרעה משמעותית בענפי בתי המלון והארחה והאלקטרוניקה

אילן מוסנאים
ltpgt
חברת המדרוג דן אנד ברדסטריט ישראל מפרסמת את מדד מוסר התשלומים החודשי של המשק, ממנו עולה כי בחודש פברואר 2001 חל שיפור קל במוסר התשלומים במשק.
lt/pgt

ltpgt
כלכלני החברה מציינים כי בחודש פברואר השנה פיגרו 17.1% מהחברות במשק בתשלומים לספקים, לעומת 18.3% מהחברות שפיגרו בינואר 2001 ו-25.7% בחודש המקביל אשתקד.
lt/pgt

ltpgt
מדו"ח החברה עולה כי השיפור המשמעותי ביותר נרשם בענף הבנייה, שם ירד אחוז החברות שפיגרו בתשלומים לספקים לרמה של 28.3%, לעומת 36.2% בחודש הקודם וכ-48.1% בפברואר 2000. לדעת כלכלני D&B ישראל, ייתכן כי השיפור נובע כתוצאה מהקטנת נפח הפעילות בענף.
lt/pgt

ltpgt
מנגד, ענף בתי המלון והארחה רשם בפברואר את הרמות הגבוהות ביותר של חברות המפגרות בתשלומים לספקים. קו המגמה של הענף מתייצב על רמות גבוהות, המשקף את המצוקה בענף בעקבות המצב הבטחוני והפגיעה הקשה בענף. בפברואר פיגרו בתשלומים לספקים כ-44.2% מהחברות בענף, לעומת 34.6% מהחברות בחודש ינואר וכ-37.3% בתקופה המקבילה אשתקד.
lt/pgt

ltpgt
כלכלני D&B ישראל מעריכים כי המשך האירועים יחזק את המשבר בענף בתי המלון והארחה וצפוי כי תימשך ההרעה במדד מוסר התשלומים בחודשים הקרובים.
lt/pgt

ltpgt
ענף נוסף בו נרשמה בפברואר מגמת ההאטה הוא ענף האלקטרוניקה, בו פיגרו כ-25.3% מהחברות בתשלומים לספקים, לעומת 20.6% בחודש ינואר ו-45.5% בתקופה המקבילה אשתקד. נתון זה משקף את ההאטה בענף האלקטרוניקה, על רקע חולשת חברות הטכנולוגיה, המושפעות באופן ישיר מהשוק בארצות הברית והירידה בהיקף ההשקעות בתחום טכנולוגיית המידע.
lt/pgt

ltpgt
מהדו"ח של החברה עולה כי בין הענפים שרשמו הרעה במוסר התשלומים, בולטים גם חנויות מזון ומוצרים שאינם ברי קיימא. מצד שני, חל שיפור במוסר התשלומים של חברות בענפי העץ, נייר ודפוס, מוצרים ברי קיימא, שירותים עסקיים, ייצור מוצרי מזון, כימייה ודלק, טקסטיל, מתכות ומכונות.
lt/pgt

ltpgt
לסיכום אומרים כלכלני D&B ישראל, בהתייחס לנתוני המדד, כי אף שמדובר בחודש שני ברציפות שבו המדד הנרשם נמוך יחסית, מוקדם עדיין לקבוע כי מסתמנת מגמת יציבות במדד מוסר התשלומים של המשק הישראלי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully