וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המעילה הגדולה ביותר בתולדות המשק: לאומי הפריש 340 מיליון שקל בעקבות המעילה בשווייץ

28.3.2001 / 15:36

השלוחה השווייצית של לאומי סיימה את שנת 2000 עם הפסד של 124 מיליון שקל; לבנק עומדת פוליסת ביטוח כנגד מעילות שלא נלקחה בחשבון

שלומי גולובינסקי
ltpgt
על הדו"חות הכספיים המצוינים שפירסם היום לאומי העיבה פרשת המעילה הגדולה שנתגלתה בתחילת 2001 בבנק לאומי שווייץ. השלוחה השווייצית של בנק לאומי הפרישה כ-140 מיליון פרנק שווייצי, שהם כ-340 מיליון שקל, כתוצאה מהמעילה הגדולה שבוצעה על ידי פקיד בכיר בסניף.
lt/pgt

ltpgt
ראשי לאומי מסרבים להוסיף פרטים על המעילה ודרך ביצועה, אולם הם מגדירים אותה כ"מתוחכמת". ראשי הבנק הבהירו כי ההפרשה שבוצעה היתה באופן שמרני, ובכל חשבון שבו יש חשד למעילה, בוצעה הפרשה. בלאומי מבטיחים לפצות את כל הלקוחות שנגרם להם נזק כתוצאה מהפרשה.
lt/pgt

ltpgt
בלאומי מדגישים כי הפרישו את הכספים בהמלצת רואי החשבון של הבנק, למרות שעל פי חוות דעת משפטיות, הבנק מכוסה בפוליסות ביטוח מיוחדות כנגד המעילה.
lt/pgt

ltpgt
ההפרשה הגדולה העבירה את בנק לאומי שווייץ להפסד של 51 מיליון פרנקים שווייציים (כ-124 מיליון שקל), לעומת רווח של 32 מיליון פרנקים שווייציים ב-1999. סך מאזן לאומי שווייץ מסתכם בסוף השנה בכמיליארד פרנקים שווייציים.
lt/pgt

ltpgt
בנק לאומי שווייץ נוסד ב-1953, והוא פועל באמצעות שני סניפים בציריך ובז'נווה. הבנק עוסק בעיקר במתן שירותי בנקאות פרטית ללקוחות בינלאומיים, קבלת פיקדונות בנאמנות, וניהול תיקי השקעות. היקף פיקדונות הציבור בבנק לאומי שווייץ הסתכמו בסוף השנה ב-6.9 מיליארד פרנקים שווייציים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully