וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאבג'ק אין מזל: השותפות לא תוכל להפיק גז מקידוח אסתר #4 הנמצא בעמק החולה

28.3.2001 / 16:03

השותפות הודיעה כי היא תפסיק לספק גז מבאר #3 א' בשל היעדר כדאיות כלכלית, וכי היא אינה צופה שתוכל להפיק בעתיד הקרוב גז בכמויות מסחריות מהקידוחים הקיימים

אלי דניאל
ltpgt
שותפות הנפט והגז אבג'ק מזל הודיעה היום כי הגיעה למסקנה שלא ניתן יהיה להפיק גז בכמויות מסחריות מבאר אסתר #4 ומבאר אסתר #3 א'. כתוצאה מכך השותפות אינה מספקת כיום גז והיא אינה צופה שתוכל להפיק בעתיד הקרוב ובתנאים הנוכחיים גז בכמויות מסחריות מהקידוחים הקיימים שלה.
lt/pgt

ltpgt
באר #4 נקדחה ע"י החברה עוד בשנת 1994 ובמהלך הקידוח נתגלה בה גז. הבאר היתה סגורה מאז הסתיימו מבחני ההפקה בשנת 1995 ועד לתקופה זו, וזאת בהמתנה להקמת מתקן החשמל בקיבוץ נאות מרדכי ע"י חשמל החולה. בעקבות השלמת הקמת מתקן החשמל נפתחה הבאר בכדי שניתן יהיה לספק גז למתקן, אלא שעם הפתיחה הסתבר כי לא ניתן לחדש את זרימת הגז מהבאר.
lt/pgt

ltpgt
במקביל, הסתבר לשותפות כי היא לא תוכל להמשיך ולספק גז לדוד הקיטור הקיים בקיבוץ נאות מרדכי מבאר אסתר #3 א', וזאת בשל חוסר כדאיות מסחרית.
lt/pgt

ltpgt
יש לציין כי לפני כחודש אישרה האסיפה הכללית של בעלי תעודות ההשתתפות בזכויות הנאמן ביצוע הנפקה של ניירות הערך של השותפות, לרבות תעודות השתתפות ו/או אופציות בדרך של זכויות ובהיקף של עד 10 מיליון שקל. כמו כן, אישרה האסיפה ביצוע מיזוג של יחידות ההשתתפות הקיימות ליחידות חדשות, וזאת לנוכח מחירן הנמוך בבורסה ובשל הדילול הצפוי כתוצאה מהנפקת הזכויות. יחס המיזוג טרם נקבע, אולם הוא צפוי לנוע בין 1:7 לבין 1:20.
lt/pgt

ltpgt
אבג'ק מזל היא שותפות מוגבלת בין הנאמן אבג'ק ניהול (כשותף מוגבל) לבין אבג'ק ישראל חיפושי נפט וגז (כשותף כללי). מטרת השותפות המוגבלת היא להשתתף בפעילות חיפושי נפט וגז. פעילות זו נעשית במקרקעין שנחכרו ממינהל מקרקעי ישראל. הספקים העיקריים בהם תלויה השותפות בתחום חיפושי הנפט הם המכון הגיאופיסי לישראל לביצוע סקרים סייסמיים וכן קבלני קדיחה לביצוע הקידוחים העמוקים.
lt/pgt

ltpgt
עד כה סיפקה השותפות גז לדוד הקיטור שבבעלות חשמל עמק החולה, שנמצא בקיבוץ נאות מרדכי, וכן גז למתקן החשמל שהוקם בקיבוץ.
lt/pgt

ltpgt
יחידות ההשתתפות של אבג'ק מזל נסחרות בבורסה בתל אביב לפי שווי של כ-6.4 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2000 הסתכמו הכנסות השותפות בכ-26 אלף שקל. בתקופה זו הפסידה השותפות כ-1.96 מיליון שקל. הון השותפות הסתכם ביום ה-31 בדצמבר 2000 בכ-6.15 מיליון שקל והוא היווה כ-84% ממאזן השותפות. מתחילת שנת 2001 ועד לפתיחת המסחר היום איבדו יחידות ההשתתפות של אבג'ק מזל כ-30% מערכן.
lt/pgt

ltpgt
לאור הודעת השותפות מהיום, והתשואה השלילית שרשמו מחזיקי יחידות ההשתתפות של השותפות מאז ראשית השנה, ספק אם השותפות תצליח בגיוס ההון אותו היא מתכננת.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully