וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

80% מחברות האינטרנט של עמק הסיליקון צפויות להיכשל

28.3.2001 / 16:10

הצד החיובי - מחירי הנדל"ן יירדו, כך לפי מחקר של קונצרן שירותי נדל"ן וחברת הייעוץ רוזן קונסלטינג

סוכנויות הידיעות
ltpgt
מחקר חדש טוען כי 80% מחברות האינטרנט של אזור מפרץ סן פרנסיסקו, הידוע בכינויו "עמק הסיליקון", מועדות לכישלון. הצד החיובי של הנפילה (תלוי את מי שואלים) הוא שמחירי הנדל"ן המנופחים יירדו בעקבותיה. תוצאות המחקר, שנערך ע"י קונצרן שירותי הנדל"ן קושמן אנד ווייקפילד וחברת הייעוץ רוזן קונסלטינג, פורסמו היום ב"וול סטריט ג'ורנל".
lt/pgt

ltpgt
המחקר טוען כי 80% מחברות האינטרנט שנותרו בעמק הסיליקון יתמוטטו תוך שנה, וכי 30 אלף עובדיהן יפוטרו. המחקר יתפרסם במלואו ביום חמישי. הוא מתבסס על בחינת החובות הנוכחיים ותחזיות הרווח של 150 חברות שנדגמו לצורך המחקר.
lt/pgt

ltpgt
המחקר מצא כי בממוצע נפלו מחירי השכירות לשטח משרדי סוג א' ברבעון הראשון ב-8.5% ל-63.6 דולר ל-sqr ft (שהם 570 דולר למ"ר), בעוד שסוג ב' נפל ב-24% ל-55.32 דולר, ברובע SOMA בסן פרנסיסקו. ברובע הפיננסי נרשמה ירידה צנועה יותר של 7.5% ל-74.16 דולר. מחירים אלה גבוהים יותר מבניו יורק, שם sqr ft עולה 67.11 דולר (603 דולר למ"ר) במרכז העיר.
lt/pgt

ltpgt
המחקר נועד במקור לבחון את השפעת ניעור הדוט.קום על נדל"ן מסחרי. תוך שנה צפוי הכישלון להביא לפינויים של שטחים של כ-100 מיליון מ"ר. עבור השוכרים אלה הן בשורות חיוביות, לכאורה. מחירו של מ"ר משרדי נסק בקיץ הקודם ליותר מ-500 דולר ל-sqr ft (שהם כ-4,500 דולר למ"ר) בעקבות הביקוש הגואה מצד חברות אינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
רוזן קונסלטינג, חברה המתמחה בייעוץ כלכלי וייעוץ בתחום הנדל"ן, מעריכה כי 150 אלף אנשים באזור המפרץ מועסקים במגזר הדוט.קום בתחילת השנה, וכי 22 אלף משרות קוצצו מאז.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully