וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תחיית המתים: אירידיום צפויה להודיע על השקה מחודשת של שירות הטלפון הלווייני

28.3.2001 / 16:16

הבעלים החדשים רכשו את מערכת הלוויינים שעלתה 5 מיליארד דולר תמורת 25 מיליון דולר, כך מדווח "וול סטריט ג'ורנל"

סוכנויות הידיעות
ltpgt
בעליה החדשים של רשת הלוויינים אירידיום מתכננים להשיק מחדש את שירות הטלפון הלווייני, שכשל בעבר והביא את אירידיום לפשיטת רגל. ההשקה מתוכננת לשבוע הקרוב, שנה לאחר שהשירות ירד מהאוויר. כך מדווח "וול סטריט ג'ורנל".
lt/pgt

ltpgt
אירידיום סטלייט רכשה את המערכת, המכילה 66 לוויינים, ב-25 מיליון דולר בלבד, לאחר שמוטורולה ושותפיה להשקעה הכניסו 5 מיליארד דולר למיזם. במטרה להביא להצלחה בסיבוב הנוכחי, המיזם החדש יתמקד במתן שירות לאזורים מרוחקים בהם אין כיסוי של שירותי אלחוט אחרים, כמו אסדות נפט וספינות מטען, במקום בשוק הצרכנים והמטיילים בהם התמקדה מוטורולה.
lt/pgt

ltpgt
אירידיום סימן 1 לא הצליח למצוא קהל לשירותיו. בשיאו, שירת המיזם 55 אלף לקוחות, שהסכימו לשלם תעריפים של 7 דולרים לדקה ולרכוש את מכשירי הטלפון תמורת 3,500 דולר. כישלון דומה היה גם מנת חלקה של המתחרה, גלובלסטאר, למרות שהיו לה תעריפים נמוכים בהרבה.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, כדי למצוא כיוונים נוספים לרווחיות, תשיק החברה שירותי תקשורת מידע אלחוטית בחודש יוני. היתרון של המיזם החדש על הישן - הוא לא כורע תחת נטל חובות אדיר, ויש לו את המותרות לנסות למצוא פלח שוק חדש. הבעלים החדשים של אירידיום אומרים כי עלות השיחות תהיה קרובה ל-1.5 דולרים לדקה, אך לא מסרה פירוט. לאחרונה הורידה גלובלסטאר את תעריפיה ל-1.49 דולרים לדקה למנויים, ול-89 סנט לדקה למשתמשים כבדים.
lt/pgt

ltpgt
אחד הלקוחות שכבר חתמו עם אירידיום סימן 2 הוא משרד הביטחון האמריקאי. החוזה, שנחתם השנה, יכניס לכיסו של המיזם 72 מיליון דולר תמורת שירותיו. ניהול המערכת יתבצע על ידי בואינג, ומוטורולה תמשיך לייצר מכשירי טלפון עבור השירות. המכשיר המתקדם ביותר עולה כעת 950 דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully