וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: נורטל צונחת ב-15% ומובילה את הירידות במניות הטכנולוגיה

28.3.2001 / 16:57

פאלם צוללת ב-43% לאחר שפירסמה אמש אזהרת רווח; סיסקו יורדת ב-11%

יהודה שויצר
ltpgt
נורטל עושה זאת שוב, חברת הטלקום הקנדית פירסמה אמש, עם תום המסחר, אזהרת רווח נוספת שמושכת את מניות יצרניות ציוד הטלקום ליום נוסף של ירידות שערים חדות. בולט בירידות היום גם מגזר מחשבי כף היד שנחבט קשות בעקבות האזהרה של המובילה בענף פאלם (סימול PALM) .
lt/pgt

ltpgt
עם פתיחת המסחר מקזז הנאסד"ק את עליות יום האתמול ויורד ב-2.7%, הדאו ג'ונס יורד ב-1.4%.
lt/pgt

ltpgt
נורטל נופלת ב-15% בפתיחת במסחר בעקבות אזהרת הרווח. יצרנית ציוד התקשורת הורידה אמש בפעם השנייה ברבעון את תחזית ההכנסות שלה לרבעון הראשון ל-6.1 מיליארד דולר מ-6.3 מיליארד דולר. התחזית המקורית בתחילת השנה היתה להכנסות של 8.1 מיליארד דולר. ב-15 בפברואר כבר הודיעה נורטל כי תציג הפסד של כ-4 סנטים זאת בהשוואה לרווח של 16 סנט למניה שצפו האנליסטים.
lt/pgt

ltpgt
האזהרה של נורטל מפיחה אווירה שלילית בקרב מניות יצרניות ציוד התקשורת. סיסקו יורדת ב-11%, לוסנט 10003648-MRQ מאבדת 8% ואלקטל (סימול ALA) הצרפתית יורדת ב-11%.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית ציוד התקשורת ADC טלקום (סימול ADCT) צוללת ב-15%, לאחר שהודיעה כי תקצץ ב-4,000 איש מכוח העבודה בחברה והנמיכה את תחזית הרווח והמכירות לרבעון הנוכחי.
lt/pgt

ltpgt
VoiceStream (סימול VSTR) חברת הסלולר האמריקאית, יורדת ב-5% בעקבות מימושים. המניה עלתה ב-11.8% במסחר אתמול.
lt/pgt

ltpgt
פאלם דיווחה על תוצאותיה העסקיות לרבעון הכספים השלישי שהסתיים ב-2 במארס 2001. החברה עלתה על תחזיות האנליסטים ורשמה רווח של 2 סנטים למניה, לעומת התחזיות ל-1 סנט למניה. עם זאת, הודיעה החברה כי בכוונתה לקצץ 250 משרות ולהשעות את בניית המשרדים החדשים של החברה. כמו כן, נתנה החברה תחזית להפסד של 8 סנטים למניה ברבעון המסתיים בסוף אפריל, לעומת תחזיות קודמות לרווח של 3 סנטים למניה.
lt/pgt

ltpgt
מניות החברה מגיבות לאזהרה בצניחה של 43% עם פתיחת המסחר. בעקבותיה של פאלם נסחרה המתחרה האנדספרינג, שהוקמה על ידי יוצאי פאלם, נופלת ב-27%. אתמול זינקה האנדספרינג ב-26% לאחר שהודיעה על הסכם עם חברת ההפצה אינגרם מיקרו (סימול IM) לפיו תפיץ אינגרם את מחשבי האנדספרינג. חברה נוספת בענף, ריסא'ץ אין מושן (סימול RIMM) נופלת ב-18.5%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully