וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

9 חודשי מאסר בפועל למנכ"ל ישגד תעשיות שהורשע בקבלת דבר במרמה והכללת פרט מטעה בתשקיף

28.3.2001 / 17:26

אברהם כהן הואשם כי בישל את הדו"חות הכספיים של החברה שצורפו לתשקיף שהוגש לרשות ני"ע, ושבגינו הונפקה החברה לבורסה; הורשע גם ברישום כוזב במסמכי תאגיד

אמיר הלמר
ltpgt
שופטת ביהמ"ש השלום בתל אביב, יהודית אמסטרדם, גזרה היום על מנכ"ל ישגד תעשיות, חברה בורסאית לשעבר - 9 חודשי מאסר בפועל, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 75 אלף שקל. העונש הוטל על כהן לאחר שהורשע לאחרונה ע"פ הודאתו בקבלת דבר במרמה, ברישום כוזב במסמכי תאגיד ובהכללת פרט מטעה בתשקיף.
lt/pgt

ltpgt
השופטת אף הרשיעה את חברת ישגד וחברת צוק אמיטל (החברה הבת של ישגד) שכהן ניהל באותה התקופה, וגזרה על ישגד קנס של 25 אלף שקל ועל צוק אמיטל, הנמצאת בפירוק, קנס סמלי של עשרה שקלים.
lt/pgt

ltpgt
כהן היה מנכ"ל חברת ישגד שהתאגדה כחברה ציבורית בשנת 1993. בשנת 1994 פירסמה החברה על פי היתר מרשות ני"ע תשקיף ובו הציעה החברה לציבור לרכוש את מניותיה. בעקבות ההצעה גייסה החברה בבורסה כ-12.5 מיליון שקל נטו.
lt/pgt

ltpgt
בבחינה מאוחרת של דו"חות החברה שהיו חתומים ע"י כהן וצורפו לתשקיף, התברר כי רישום ההכנסות בדו"חות הכספיים שצורפו לתשקיף ובתשקיף עצמו נעשה במרמה ובמטרה להציג תמונה חיובית כוזבת לגבי מצב העסקים ותוצאות הפעילות של החברות הנתבעות.
lt/pgt

ltpgt
כהן אף הואשם כי העביר לרואי החשבון של החברה מצגים כוזבים לגבי הכנסות החברה, ובכך היטעה אותם לחשוב שהנתונים שהועברו להם משקפים את ההכנסות האמיתיות של החברה, למרות שבפועל הנתונים שאושרו שיקפו הכנסות נמוכות יותר.
lt/pgt

ltpgt
בכך למעשה ביצעו הנאשמים עבירות של הכללת פרטים מטעים בתשקיף, רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת דבר במירמה.
lt/pgt

ltpgt
אומנם העבירות שביצע כהן התרחשו בשנת 1994, אך כתב האישום כנגדו הוגש באמצעות פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) רק בשנת 1999. כהן, באמצעות עו"ד איתי רימון, הודה בעבירות שפורטו בכתב האישום והורשע ע"פ הודאתו.
lt/pgt

ltpgt
כהן ביקש כי יוטל עליו עונש של 5 חודשי מאסר בפועל, שירוצו בעבודות שירות, בעוד הפרקליטות ביקשה עונש מאסר על תנאי של 11 חודשים וקנס של 120 אלף שקל.
lt/pgt

ltpgt
השופטת קבעה בגזר הדין כי הנאשם ביצע רישום תוך רמאות באופן שיטתי ובמשך תקופה ארוכה, כשהוא מנהל מערכת התחשבנות כפולה. עם זאת החליטה השופטת להתחשב בכך שחלפו 5 שנים מאז ביצוע העבירות ועד להגשת כתב האישום, וכן בהודאתו של הנאשם ובהבעת החרטה שלו, והטילה עליו כאמור 9 חודשי מאסר בפועל, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 75 אלף שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully