וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: פיחות של 0.67% בשקל - הדולר חצה את רמת 4.20 שקלים

28.3.2001 / 18:07

שערו היציג נקבע על 4.2120 שקלים; בחדר העסקות של בנק הפועלים מעריכים כי הדולר ימשיך להתחזק בימים הקרובים

ליאור כגן
ltpgt
יום המסחר בשוק המט"ח נפתח שוב בצל פיגוע - הפעם בכניסה לכפר סבא. פיגוע זה, שהתרחש לאחר שפיגוע נוסף נמנע בשעות הבוקר בנתניה, יצר ביקושים רבים לדולר, והביקושים הרבים העלו את הדולר שוב מעל לרמה של 4.20 שקלים. שערו היציג של הדולר עלה ב-0.67% ונקבע על 4.2120 שקלים.
lt/pgt

ltpgt
המסחר בשוק המט"ח ממשיך לרכז מחזורים גבוהים מאוד. לפי נתוני בנק ישראל, המוסדות הפיננסיים הזרים הגדילו את נפח פעילותם בחודש מארס בכ-50% לרמה יומית ממוצעת של כ-150 מיליון דולר. כמו כן, בשלושת ימי המסחר האחרונים של השבוע שעבר נרשמו מחזורי מסחר של יותר ממיליארד דולר (ללא עסקות החלף).
lt/pgt

ltpgt
מחזורי מסחר גבוהים אלו מלווים בביקושים ערים ש"בולעים" את ההיצעים לדולר. כך, בימים אלו של סוף החודש, בהם מתחילות החברות היצואניות להמיר דולרים לצורך תשלומי המשכורות, לא נרשמת ירידה בשער הדולר. את הירידה בדולר אתמול במהלך המסחר לרמה של 4.17 שקלים מסבירים הסוחרים כירידה זמנית, עקב פקיעת סדרת האופציות של חודש מארס.
lt/pgt

ltpgt
להערכת סוחרים בחדרי העסקות, הדולר ישמור על רמתו וייסחר בימים הקרובים סביב רמה של 4.20 שקלים. הסוחרים מעריכים כי סדרת הפיגועים האחרונה, המהווה עליית מדרגה בתחום הבטחוני, תיצור ביקושים נוספים לדולר. בחדר העסקות של בנק הפועלים מעריכים כי הדולר ימשיך לטפס וממליצים להיכנס לפוזיצית "לונג דולר".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully