וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות ני"ע תבדוק את כשירות מעבר הבורסה מירידה לעלייה בדקת הסיום של המסחר

28.3.2001 / 19:33

דובר הרשות: עיתוי ועוצמת השינוי עוררו שאלות; מדד המעו"ף סיים את יום המסחר בעלייה של 2% לאחר שירד ב-1.4% שניות לפני קביעת המדד הקובע

שלומי גולובינסקי
ltpgt
רשות ניירות ערך תבדוק את כשירות המהלכים שהובילו את הבורסה של תל אביב לסיים את יום המסחר עם עליות של כ-2%. דקות לפני קביעת שערי הנעילה של המניות, נסחר מדד המעו"ף בירידות של כ-1.4%. אולם, פקודות קנייה של כ-20 מיליון שקל, שהוזרמו לשוק ככל הנראה על ידי מספר שחקני מעו"ף, הפכו את מגמת המסחר בשוק המניות בדקה האחרונה.
lt/pgt

ltpgt
מחר אמורות לפקוע אופציות המעו"ף לחודש מארס. לרמה שבו ייפתח מדד המעו"ף מחר יש משקל רב עבור שחקני מעו"ף שגוזרים את הרווחים, או ההפסדים שלהם, בהתאם לפוזיציה שלהם מול המדד. שחקני מעו"ף רבים הביעו היום מורת רוח מהשינוי ה"אלים" שהתרחש בדקות המסחר האחרונות היום, שלא איפשר להם למעשה להגיב.
lt/pgt

ltpgt
דובר הרשות לניירות ערך אמר היום, כי העיוות ועוצמת השינוי עוררו שאלות, ובכוונת הרשות לבדוק את הנושא.
lt/pgt

ltpgt
יש לציין, כי שינוים קיצוניים מאפיינים זה זמן רב את המסחר בבורסה ערב פקיעת אופציות המעו"ף. לפני כשלושה חודשים הצליח שחקן מעו"ף להטות את המדד התיאורטי לטובתו שניות לפני קביעת מדד המעו"ף הפותח, שהוא גם המדד הקובע לשחקני המעו"ף.
lt/pgt

ltpgt
בתגובה החליטה הנהלת הבורסה לבחור מדד אקראי שעל פיו ייפתח המסחר ביום שבו מתרחשת פקיעת אופציות מעו"ף. בדרך זו נמנע משחקן מסוים להשפיע על המדד הקובע שניות לפני קביעתו, משום שהוא לא יודע באיזה שעה בדיוק ייקבע המדד.

פעילים בשוק ההון מציינים כי שחקני המעו"ף מודעים ליכולותיה של הרשות לניירות ערך.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully