וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל תוקף ברמאללה ובעזה

28.3.2001 / 22:44

מסוקים תקפו בסיס של כוח 17 ברמאללה; הותקף גם יעד בעזה. רה"מ: "ערפאת - מנהיג של טרור"

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת עמוס הראל וסוכנויות הידיעות
lt/bgt
צה"ל תקף הערב (רביעי) יעדים פלשתיניים ברמאללה וברצועת עזה. רוב היעדים שהותקפו על ידי מסוקים של חיל האוויר משמשים בסיסים של כוח 17, המשמר הנשיאותי של יו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת.
lt/pgt

ltpgt
דובר צה"ל, תא"ל רון כתרי, אישר הערב כי ברמאללה הותקף יעד אחד בלבד, בעוד שבעזה הגיב צה"ל בתקיפה של כמה יעדים. הדובר מסר כי היעדים שהותקפו משמשים מפקדות ומחסני נשק של כוח 17, שהיה מעורב בפיגועים רבים באזור רמאללה ושכם.
lt/pgt

ltpgt
מחברון נמסרו דיווחים על פעילות צבאית ישראלית שאופייה עדיין לא ברור; דובר צה"ל הכחיש ידיעות אלו.
lt/pgt

ltpgt
מדובר בתגובה ישראלית ראשונה לגל הפיגועים האחרון, שרובו בוצע על ידי ארגון החמאס. הערב פירסם החמאס קלטת, שבה נראה המחבל שביצע את פיגוע ההתאבדות אתמול בגבעה הצרפתית בירושלים. המחבל מזוהה כאיש הארגון מרמאללה.
lt/pgt

ltpgt
כתר הוטל בצהריים על קלקיליה. לדברי מקורות צבאיים, הכתר הוא זמני בלבד, ומטרתו לאתר גורמים שסייעו למחבל המתאבד ליד כפר סבא. ארגון גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, קיבל את אחריות על הפיגוע שאירע הבוקר סמוך לכפר סבא.
ltbgt
שרון: "מהלכים לא פשוטים"
lt/bgt
ראש הממשלה, אריאל שרון כינס הערב את הקבינט המדיני-ביטחוני, לדיון ביטחוני עקב הפיגועים האחרונים. שרון אמר אחר הצהריים לכתבים בכנסת כי יאסר ערפאת "היה ונשאר מנהיג של טרור". כשנשאל לגבי תגובת ישראל לפיגועים, אמר ראש הממשלה כי מדובר ב"מהלכים לא פשוטים שלא יקרו תוך יום, אבל אחזיר את הביטחון לתושבי ישראל - גם אם איני מפרט כיצד".
lt/pgt

ltpgt
שרון אמר לעיתונאים בכנסת: "אנו עדים לפעולות טרור קשות שיו"ר הרשות ערפאת לא יצא בקריאה להפסיקן". הוא מנה את הפיגועים שאירעו בימים האחרונים, ושיבח את עבודת המשטרה. שרון הוסיף כי כוחותיו הנאמנים ביותר של ערפאת פעילים מאד בפיגועים וכי "ערפאת לא מוכן לקיים מפגש בין ראשי שירותי הביטחון ולהתחיל לתאם פעולות להחזרת הביטחון".
ltbgt
ביקורת על הרשות - משריד עד לנדאו
lt/bgt
יו"ר האפוזיציה, ח"כ יוסי שריד (מרצ) תקף בחריפות את יו"ר הרשות הפלשתינית, יאסר ערפאת. "תפסיק להתעופף ממדינה למדינה, שב ברשות ותעשה סדר, מכיוון שהאנרכיה הזאת מגלגלת עלינו אסון כבד", קרא שריד לערפאת. עוד אמר יו"ר מרצ: "אל תעורר בנו את החשד שיותר מעניין אותך המאבק המזויין והאלים, מאשר המדינה הפלשתינית עצמה". שריד ביקר בחריפות גם את נאומו של נשיא סוריה, בשאר אל-אסד אתמול, שאמר כי מעשי ישראל גרועים ממעשי הנאצים.
lt/pgt

ltpgt
שר הביטחון בנימין בן אליעזר אמר הבוקר בעקבות הפיגוע בנווה ימין והמטענים שהתגלו בנתניה ובפתח-תקוה כי "מי שנוגע ברצח ובהרס ישלם על כך וישלם קשה מאוד".
lt/pgt

ltpgt
שר החוץ שמעון פרס אמר כי "יש להימנע מפעולות שיגרמו לאוכלוסייה פלשתינית חפה מפשע להצטרף למפגעים". פרס הוסיף ואמר כי אין לפגוע ביו"ר הרשות הפלשתינית יאסר ערפאת או במנהיגים פלשתינאים אחרים כלשהם. "ערפאת עצמו יצא אתמול נגד הטרור, וזה חידוש", אמר שר החוץ.
lt/pgt

ltpgt
השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו אמר כי "ישראל תפעל בקרוב בתחום ההתקפי, ביוזמות בהן לא נקטה עד כה". לנדאו הוסיף כי המדיניות של ישראל לא תהיה מדיניות של תגובות, אלא של מאבק מתמיד ויומיומי בטרור. "מדי יום או יומיים תשלם הרשות מחיר מדיני על פעולתה", דברי לנדאו. מפכ"ל המשטרה, שלמה אהרונישקי, אמר כי אין היום סגירה הרמטית של קו הגבול, ואי אפשר למנוע לחלוטין חדירה לישראל. המפכ"ל דחה הטענות כי היערכות המשטרה באזור הפיגוע לא היתה מספיקה.
lt/pgt

ltpgt
כתב "הארץ", נדב שרגאי, מוסיף: ביום ראשון הקרוב תתכנס סיעת האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו (רחבעם זאבי ואביגדור ליברמן) לדון בהמשך דרכה בממשלה ובקואליציה לנוכח מדיניות ההבלגה של הממשלה. גוברים הקולות בסיעה לפרוש מהקואליציה אם לא יהיה שינוי משמעותי במדיניות הביטחון של הממשלה, כדי לא לשאת באחריות להמשך גל הפיגועים והטרור.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully