וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גולדמן סאקס מאבדת מיוקרתה, מורגן סטנלי עולה

28.3.2001 / 23:08

בדירוג בנקי ההשקעות שפורסם היום ירדה גולדמן סאקס למקום השישי עם עסקות בשווי 61 מיליארד דולר הרבעון, לעומת 249 מיליארד ברבעון הקודם

סוכנויות הידיעות
ltpgt
היום פורסם דירוג בנקי ההשקעות בקטגוריות ייעוץ למיזוגים. גולדמן סאקס ירדה למקום השישי בדירוג הייעוץ למיזוגים, הדירוג הנמוך ביותר של חברת ההשקעות בשנתיים האחרונות. UBS ורבורג עלתה למקום השני, בצמוד למובילה מורגן סטנלי.
lt/pgt

ltpgt
הסכום הכולל של ההשתלטויות העוינות ברבעון הראשון של השנה הגיע ל-404 מיליארד דולר, כשליש מ-1.1 טריליון דולר שהחליפו ידים במהלך הרבעון הראשון של 2000. שוק המניות החלש והאטת הכלכלה הרתיעו את הקונים והמוכרים. מורגן סטנלי יעצה ברכישות שהסתכמו ב-124 מיליארד דולר, לעומת 430 מיליארד דולר ברבעון הראשון של השנה הקודמת.
lt/pgt

ltpgt
גולדמן סאקס, יועצת המיזוגים המובילה ב-6 מתוך 9 הרבעונים האחרונים, הגיעה מאחורי מריל לינץ', ג'יי.פי מורגן צ'ייס וקרדיט סוויס פירסט בוסטון. החברה יעצה בעסקות בסך 61 מיליארד דולר, לעומת 249 מיליארד דולר ברבעון הראשון של השנה הקודמת.
lt/pgt

ltpgt
"אנו לא מנהלים את עסקינו לפי טבלאות ליגה", אמרה קייטלין באום, מנהלת יחסי ציבור של גולדמן סאקס, "אנו מנהלים את עסקינו בהתאם לצרכי הלקוחות". הדירוגים הנ"ל חשובים לבנקי ההשקעות מכיוון שהם משמשים להוכחת עדיפותן על מתחרותיהן.
lt/pgt

ltpgt
גולדמן לא הופיע ב-4 מתוך 5 הרכישות שהוערכו ביותר מ-10 מיליארד דולר. לקוחות דוגמת נסטלה ואמריקן ג'נרל עזבו את שירותיה לטובת בנקים אחרים השנה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully