וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

Agere עשויה לדווח על "הפסד תפעולי משמעותי" בשנת הכספים 2001

28.3.2001 / 22:58

חטיבת הרכיבים האופטיים, שפוצלה היום מלוסנט, סובלת מביטולי הזמנות וירידה בנפחן

עפרה שלו
ltpgt
חברת Agere (סימול AGR), חטיבת הרכיבים האופטיים שפוצלה היום מלוסנט , הודיעה כי היא עשויה לדווח על "הפסד תפעולי משמעותי" בשנת הכספים 2001, בשל ביטולים או דחיות של הזמנות מלקוחות, וירידה בנפחן.
lt/pgt

ltpgt
בפברואר אמרה החברה כי היא עשויה לדווח על הפסד תפעולי ברבעון השני של שנת הכספים, אך הצטברות ביטולי ההזמנות מאז הביאו אותה לדווח לרשות ני"ע בארה"ב על הפסד צפוי בשנת הכספים כולה. החברה צופה הכנסות של כ-4.7 מיליארד דולר לשנת הכספים 2001, ללא שינוי משנת הכספים 2000.
lt/pgt

ltpgt
Agere אמרה כי היא בוחנת את מבנה ההוצאות והעלויות שלה, וכי היא עשויה לצמצם בעתיד את ההוצאות ואת השקעות ההון.
lt/pgt

ltpgt
יצרניות תקשורת נוספות נפגעות מההאטה בכלכלה, בהן ענקיות כגון סיסקו ונורטל , שפירסמה אתמול אזהרת רווח. מנכ"ל החברה הקנדית,
ג'ון רות אמר כי "אנחנו ממשיכים להרגיש את ההשפעה של האטה בכלכלה האמריקאית, ורואים עכשיו לקוחות בכל העולם מעריכים את ההשפעה של ההאטה על עסקיהם".
lt/pgt

ltpgt
לוסנט תימחרה את Agere בקצה הנמוך של הטווח שנקבע. מניות Agere הונפקו במחיר 6 דולר למניה, כך שלוסנט גייסה 3.6 מיליארד דולר. ההנפקה מהווה אכזבה עבור לוסנט, שקיוותה לגייס כפליים. שווי החברה לפי התנאים המקוריים היה כ-26 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
600 מיליון מניות Agere החלו להיסחר היום בבורסת ניו יורק, בעלייה קלה מעל מחיר ההנפקה. במקור תימחרה לוסנט את ההנפקה במחיר של 20 דולר למניה, אולם קיצצה את המחיר מספר פעמים בעקבות מצבו הקשה של שוק ה-IPO.
lt/pgt

ltpgt
הנפקת Agere היא הגדולה ביותר עד כה בשנת 2001. השנייה היתה הנפקת KPMG קונסלטינג (סימול KCIN), שגייסה 2 מיליארד דולר. במונחים היסטוריים, הנפקת Agere היא החמישית בגודלה בתולדות וול סטריט, אחרי הנפקת AT&T וויירלס, שגייסה בשנה שעברה 10.6 מיליארד דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully