וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחירי הנפט נפלו ב-5% בעקבות עלייה במלאים בארה"ב

29.3.2001 / 8:47

הביקוש לנפט צפוי לגאות ב-56% בשני העשורים הקרובים, לדברי מנהל האנרגיה בארה"ב

דפנה מאור
ltpgt
מחירי הנפט הגולמי צנחו אמש ביותר מ-5% לאחר שמשרד האנרגיה בארה"ב דיווח על עלייה חדה במלאי הנפט הגולמי בארה"ב. לאחר שבתחילת מארס נרשמה ירידה חדה, גדלו המלאים ב-10%, ל-301.5 מיליון חביות לקראת סוף החודש. מחירי החוזים למאי בבורסת הסחורות של ניו יורק נפלו ל-26.31 דולר לחבית. בנפרד, דיווח מנהל האנרגיה בארה"ב כי הביקוש לנפט צפוי לגאות ב-56% בשני העשורים הקרובים, בשל צרכי תחבורה.
lt/pgt

ltpgt
הגידול במלאי נבע מייבוא מוגבר של נפט גולמי - לקצב של 10 מיליון חביות ליום. רמת המלאי הנוכחית היא הגבוהה ביותר מאז מאי 2000. הנפילה במחירי הנפט עלולה להפעיל לחץ על מדינות אופ"ק להמשיך לקצץ את תפוקת הנפט שלהן, לאחר שעשו זאת פעמיים השנה - ב-17 במארס הוקטנה התפוקה במיליון חביות ליום, לאחר שבינואר הוקטנה ב-1.5 מיליון חביות ליום. אנליסטים מעריכים כי הירידה במחירים לא תתמשך מכיוון שבתי הזיקוק צפויים להגביר את קצב הייצור ולהקטין את מאגרי הנפט הגולמי.
lt/pgt

ltpgt
אתמול התפרסם דו"ח של מינהל מידע האנרגיה בארה"ב, לפיו צפוי הביקוש לנפט לגאות ב-56% בשני העשורים הקרובים בגלל ביקוש עז לדלק לתחבורה. המינהל מעריך כי ההיצע יעמוד בקצב הביקוש, ולמעשה מעריך כי מחירי הנפט ייפלו מ-28 דולר לחבית בממוצע כעת, ל-22 דולר לחבית ב-2020. חלקה של אופ"ק בהצע הנפט צפוי לגדול ל-50% לעומת 40% כיום.
lt/pgt

ltpgt
הביקוש הנוכחי לנפט עומד על 77 מיליון חביות ליום, ואילו הביקוש הצפוי בעוד 20 שנים יגיע ל-119.6 מיליון חביות ליום, לפי התחזית השנתית של המינהל. הנפט ימשיך להיות מקור האנרגיה הדומיננטי, כפי שהיה במשך דורות, נאמר בדו"ח.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully