וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפסד רבעוני גדול פי 7 לחברת שירותי האינטרנט המהיר אקוונט בגלל השקעות בבניית הרשת הגלובלית שלה

29.3.2001 / 11:22

אקוונט תתמזג עם חטיבה של פראנס טלקום; צופה שהחברה החדשה תציג רווחים כבר ברבעון הרביעי

רויטרס
ltpgt
אקוונט (סימול ENT), חברת שירותי האינטרנט המהיר, דיווחה ביום רביעי על הפסד ברבעון הרביעי, מפני שההשקעות בבניית הרשת הגלובלית שלה קיזזו 33% מהכנסותיה.
lt/pgt

ltpgt
אקוונט, אשר מתכננת להתמזג עם יחידת התקשורת של פראנס טלקום, Global One, שנמצאת במגמת הפסד - אמרה שההפסד ברבעון האחרון היה 47.7 מיליון דולר, או 24 סנט למניה כולל חיובים, בהשוואה להפסד של 7.2 מיליון דולר, שהם 4 סנט למניה, בתקופה המקבילה.
lt/pgt

ltpgt
החברה דיווחה שהרווחים, כולל הוצאות חד פעמיות וחיובים, ירדו ל-3.7 מיליון דולר, שהם 2 סנט למניה, לעומת 16.3 מיליון דולר, או 8 סנט למניה, בתקופה המקבילה. להוציא פריטים אלה, הרווח EBITDA (רווח לפני ריבית, מס, פחת והפחתות), עלה ב-26% ל-63.1 מיליון, לעומת 50 מיליון בתקופה המקבילה.
lt/pgt

ltpgt
אקוונט, המספקת שירותי קול, מידע, אינטרנט ואינטגרציה ביותר מ-220 ארצות ואזורים, אמרה שההכנסות ברבעון עלו ל-434.8 מיליון דולר, לעומת 327.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה.
lt/pgt

ltpgt
בשל הדרישה המתמשכת לשירותי מידע ברשתות תקשורת מהירות, ההכנסה מחטיבת השירותים לרשתות עלתה ב-36.9% ל-215.7 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
להוציא את המיזם המשותף עם קבוצת רויטרס (סימול RTRSY) - רדיאנז, הרווח הגולמי השולי של חטיבת השירותים לרשתות תקשורת היה 29.8% ברבעון האחרון - ירידה לעומת הרבעון המקביל, אולם עלייה לעומת הרבעון השלישי של 2000 .
lt/pgt

ltpgt
בהתבסס על שני החודשים הראשונים של השנה, אקוונט אמרה שחטיבת השירותים לרשתות לא נפגעה בשל ההאטה הכלכלית. החברה צופה שההכנסות מחטיבה זאת יעלו ב-40% ברבעון הראשון. שולי הרווח הגולמי ברבעון הראשון יעלו מדי שנה, אך יהיו נמוכים יותר מאשר ברבעון הרביעי של 2000.
lt/pgt

ltpgt
הוועדה האירופית אישרה בשבוע שעבר את המיזוג בין אקוונט לבין גלובל יוניט (חטיבה של פראנס טלקום). לחברה שתיווצר לאחר המיזוג יהיו 3,700 לקוחות עסקיים גדולים. פראנס טלקום תחזיק ב-54.3% מהקבוצה החדשה.
lt/pgt

ltpgt
על בסיס פרו-פורמה, החברה שתיווצר לאחר המיזוג צופה שב-2001 יהיו לה הכנסות של מעל ל-3 מיליארד דולר, ומתכננת להתחיל להרוויח כבר ברבעון הרביעי. לדברי אקוונט, "אנחנו יכולים להרוויח כתוצאה מהמחירים היורדים של תשתיות התקשורת, בעוד שאנו נמנעים מהתנאים השליליים שמשפיעים על חלק גדול מהתעשייה".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully