וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרקס אנד ספנסר סוגרת את כל החנויות באירופה הקונטיננטלית ומפטרת 4,390 עובדים

29.3.2001 / 11:55

בנוסף מתכוונת החברה למכור שתי רשתות בארה"ב; צופה תפנית לטובה תוך שנה

דפנה מאור
ltpgt
רשת חנויות מרקס אנד ספנסר הודיעה כי תקצץ אלפי משרות ותסגור את כל החנויות ברחבי אירופה הקונטיננטלית. כמו כן מתכוונת החברה למכור שתי רשתות בארה"ב - רשת חנויות הבגדים ברוקס ברדרס ורשת המרכולים קינגס. בתגובה להודעה עלתה מנייתה ב-7% בבורסת לונדון עם פתיחת המסחר.
lt/pgt

ltpgt
מרקס אנד ספנסר נאבקה בשנים האחרונות בתחרות הולכת וגוברת בשוק הקמעוני בבריטניה. המניה של החברה אומנם עלתה בביצועיה על מדד מניות הקמעונות, אולם התוצאות הכספיות של החברה הובילו לצעדי הייעול הנוכחיים, בראשותו של המנכ"ל לוק ונדוולד, שהבטיח עם מינויו לפני שנה כי יביא את החברה לתפנית תוך שנתיים. במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום אמר ונדוולד כי תוך שנה יתאוששו עסקיה של הרשת המפורסמת.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף למכירת יחידות עסקיות הודיעה מרקס אנד ספנסר על מכירת נכסי נדל"ן. ונדוולד אמר כי המהלך הדרמטי הוא חלק מתוכנית חירום לאישוש מצבה הפיננסי של החברה ולחיזוק עסקיה בבריטניה.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות תוכנית הקיצוצים צפויה החברה לרשום הפרשה חד פעמית של כ-450-350 מיליון דולר השנה. סגירת החנויות באירופה תוביל לחיסכון של כ-75 מיליון דולר. מרקס אנד ספנסר התחייבה להחזיר 2.9 מיליארד דולר במזומן לבעלי המניות עד שנת 2002.
lt/pgt

ltpgt
צעדי התייעלות נוספים כוללים מכירת זיכיון להפעלת הרשת בהונג קונג וסגירת דיירקט, יחידת הקטלוגים בבריטניה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully