וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המשבר בהיי-טק פגע בא.מ.ת מיחשוב: עברה להפסד של 1.5 מיליון שקל ברבעון הרביעי

29.3.2001 / 13:10

החברה הפרישה כ-4 מיליון שקל לחובות מסופקים עקב קשיים של לקוחות; ירידה נרשמה גם ברווח הגולמי ברבעון הרביעי

ליאור כגן
ltpgt
כפי שהפריחה בענף ההיי-טק היתה זו שגרמה לצמיחה המהירה בחברת א.מ.ת מיחשוב 382010-MRQ - הדעיכה בענף משפיעה גם היא על תוצאותיה הכספיות של החברה. א.מ.ת עברה ברבעון האחרון להפסד של 1.5 מיליון שקל, לאחר רווחים נאים בשלושת הרבעונים הראשונים, שהסתכמו בכ-19 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
א.מ.ת, המשווקת מוצרי חומרה של סאן וקומפאק, מדווחת בדו"חותיה הכספיים כי היא מושפעת מהמשבר העולמי שתקף את מגזר חברות הסטארט אפ. ואכן, מספר סעיפים בדו"חות הכספיים בהחלט יכולים לעורר דאגה לגבי העתיד.
lt/pgt

ltpgt
כך לדוגמה, הרווח הגולמי של החברה, שהיה בשלושת הרבעונים הראשונים של שנת 2000 מעל לרמה של 30%, ירד ברבעון הרביעי בחדות לרמה של 24%, והסתכם ב-17.7 מיליון שקל. עם זאת, בזכות שלושת הרבעונים הראשונים של השנה, התמונה השנתית טובה יותר - גידול של כ-29% ברווח הגולמי, ל-84.1 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
נתון נוסף שצריך להדליק נורה אדומה הוא החייבים. יתרת חובות הלקוחות ב-31 לדצמבר 2000 גדלה בכ-50% לעומת התקופה המקבילה, לרמה של 68.4 מיליון שקל. גידול של כ-60% נרשם גם במלאי המוצרים של החברה, שהסתכם בסוף תקופת הדו"ח ב-40.2 מיליון שקל. אולם, את הגידול במלאי ניתן להסביר גם בגידול במחזור המכירות של החברה.
lt/pgt

ltpgt
מסתבר כי גם לאחר תאריך הדו"ח נרשמו מספר אירועים חריגים: אחד מלקוחות החברה נקלע לקשיים, וא.מ.ת רשמה בעקבות כך הפרשה של 1.1 מיליון שקל לחובות אבודים. בנוסף, גם לקוחות של החברה הבת, אינטרה טק, נקלעו לקשיים - דבר שגרר הפרשה נוספת של 3 מיליון שקלים לחובות מסופקים.
lt/pgt

ltpgt
שני הסכמים חשובים בתחום ההפצה ישפיעו על תוצאותיה העתידיות של א.מ.ת: ההסכם הראשון הוא שת"פ בין קומברס לסאן, לפיו הן ישקיעו מאמצים להבאת יישומי אינטרנט למגוון רחב של חברות תקשורת טלפוניה גלובליות. אולם הסכם אחר שלא ייטיב עם א.מ.ת הוא הסכם הפצה שחתמה סאן עם מפיצים נוספים בישראל, מלבד א.מ.ת.
lt/pgt

ltpgt
בסיכום שנתי גדלו מכירות החברה בכ-58%, לרמה של 264 מיליון שקל. אולם ניתן לראות שהצמיחה בהכנסות בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה נבלמה ברבעון האחרון. תוצאות אלו, אותן מציגה היום החברה, יכולות אולי להסביר מדוע מניית א.מ.ת נפלה בכ-60% מתחילת השנה. כיום נסחרת החברה לפי שווי של כ-26 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully