וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר: רכישת מאינד את קו מוצרי Veramark לבילינג בסלולר תמורת 1 מ' ד' - ללא סיכון

29.3.2001 / 14:28

"ניצלנו את ההזדמנות ש-Veramark החליטה להתמקד בסגמנט עסקי אחר, ושילמנו מחיר נמוך", אומר סמנכ"ל הכספים של החברה; בשנה שעברה הכנסות קו מוצרים זה היו 1.6 מ' ד'

גתית פנקס
ltpgt
בחברת מאינד סי.טי.איי מדברים כבר זמן רב על הרצון העז לבצע רכישות של חברות עם טכנולוגיה משלימה, והשבוע הודיעה ההנהלה על עסקה מסוג זה - רכישת קו המוצרים VeraBill של חברת Veramark (סימול VERAC) .
lt/pgt

ltpgt
אומנם לא מדובר ברכישה במחיר גבוה במיוחד - מיליון דולר במזומן - אך גם לא מדובר בעסקה שתפגע בתוצאותיה הכספיות של מאינד, שכן את הרבעון הרביעי של השנה סיימה החברה עם 43 מיליון דולר בקופת המזומנים שלה.
lt/pgt

ltpgt
במאינד רואים ברכישה הזדמנות טובה כדי לפנות לשוק של בילינג לסלולר ול-ILECs בסדר גודל קטן עד בינוני. לדברי מוניקה אייזינגר, מנכ"לית ומייסדת מאינד, החברה רכשה גם את יכולת ההתחברות למרכזיות סלולר ומרכזיות סטנדרטיות. בינתיים, מדובר בקו מוצרים נפרד אותו תמכור מאינד, אך התכנון הוא להשיק בעוד כשנה מוצר שיאחד את היכולות של מוצרי VeraBill עם אלו של מאינד.
ltbrgt
lt/bgtמיליון דולר לטכנולוגיה שייצרה 1.6 מ' ד' בשנה שעברהltbgt
בשנת 1999 הכנסותיה של Veramark מקו מוצרים זה הסתכמו בכ-3 מיליון דולר, ובשנת 2000 הן ירדו ל-1.6 מיליון דולר. "המחיר של העסקה נשמע בהחלט זול, אבל היה כאן שילוב של שני גורמים", אומר לנו אלעד נגר, סמנכ"ל הכספים של החברה.
lt/pgt

ltpgt
"ב-Veramark החליטו להתמקד בסגמנט עסקי אחר - בתחום רישום השיחות, ולכן בתחילת המו"מ עמנו המחיר אותו דרשה החברה היה גבוה יותר ממיליון דולר. אבל במקביל, הרצון של החברה למכור את הטכנולוגיה המשיך להיות חזק, כיוון שלא היו לה משאבים להמשיך ולהחזיק את פיתוח המוצרים", הוא מסביר.
lt/pgt

ltpgt
גם לחברת הבילינג מאינד יש נוכחות בתחום רישום השיחות, כך שאם תרצו, Veramark מתחרה בה, אולם זהו בהחלט לא מוקד פעילותה של החברה הישראלית מיקנעם.
lt/pgt

ltpgt
"הצטרפו אלינו ארבעה אנשים חדשים, שהיו עובדי Veramark, שייתנו תמיכה לבסיס הלקוחות הקיים - הכולל 30 לקוחות שנמצאים רובם בחוזי שירות", אומרת אייזינגר, ומוסיפה כי ארבעת העובדים הללו לא יעסקו בפיתוח של מוצרים חדשים, אלא יטפלו בהטמעת הטכנולוגיה הקיימת לתוך מאינד.
lt/pgt

ltpgt
אגב, עד לפני שנה היו 80 עובדים ב-Veramark שהיו חלק מקו מוצרים זה, אולם טרם הרכישה, מצבת כוח האדם היתה 10 עובדים בלבד, מה שמראה, בין השאר, על המשקל הנמוך שנתנה Veramark לחטיבה זו מבחינת המודל העסקי שלה.
ltbrgt
lt/bgtבאופנהיימר אופטימיים; קובעים כי העסקה זולהltbgt
בבית ההשקעות אופנהיימר (CIBC) פירסמו לאחר הרכישה דו"ח ובו הם אומרים, כי גם אם מדובר ברכישה קטנה יחסית עבור מאינד, הרי שהיא בהחלט צעד בדרך להרחבת קהל היעד שלה, ותסייע לחברה להרחיב את פעילותה בשוק הבילינג, גם מעבר ל-VoIP.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים האמפטון אדמס, סקוט ריכטר, דן צוק ושאול אייל, אומרים כי כבר באמצע 2000 הודיעה חברת Veramark כי היא מתכוונת לבצע ספין אוף לחטיבה שמכרה, או למצוא קונה אסטרטגי - אותו מצאה בסופו של דבר בדמות מאינד. בנוסף, האנליסטים מעריכים כי החברה היתה זקוקה למזומנים, ולכן הסכימה למחיר לעסקה שישקף מכפיל מכירות של 0.6.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים סבורים כי מאינד תשאף להוסיף ולטפח את 4 עסקות ה-OEM הקיימות של Veramark, ובנוסף, כי היא במו"מ מתקדם ועשויה בקרוב להודיע על הסכם OEM גדול מכיוון זה. "זוהי רכישה ללא סיכון", מסכמים האנליסטים, "הואיל והחברה זכתה במוצרים מוכחים שלהם לקוחות ברחבי העולם".
ltbrgt
lt/bgtמאז אזהרת הרווח המניה נחתכה ב-61 אחוזltbgt
לאחר הרכישה, מניית מאינד נסחרת במכפיל של 0.87 על בסיס המזומנים שבקופתה, והאנליסטים מאמינים כי היא מתומחרת בחסר ונענשה יתר על המידה לאחר אזהרותיה לשנת 2001. מאז אזהרת הרווח שסיפקה החברה, איבדה המניה 61% מערכה, מה שאולי נראה כירידה דרסטית במיוחד, אולם יש לזכור כי גם אזהרת הרווח היתה דרמטית במיוחד.
lt/pgt

ltpgt
נזכיר, כי לאחר שברבעון הרביעי של 2000 הצליחה מאינד להציג הכנסות של 4.6 מיליון דולר ורווח של 6 סנט למניה, המספרים החדשים מדברים על הכנסות בטווח 2.75-2.25 מיליון דולר והפסד של 5 סנט למניה. התחזיות היו להכנסות של יותר מ-5 מיליון דולר ולרווח של 6 סנט למניה ברבעון הראשון של השנה.
lt/pgt

ltpgt
אייזינגר עדיין לא מעוניינת לדבר כלל על התוצאות הפיננסיות של הרבעונים הקרובים, פרט לאלו של הרבעון הראשון, עימן היא מרגישה בנוח. "אין טעם לספק היום מספרים ולתקן אותם בהמשך - לטובה או לרעה", היא אומרת. "ב-25 באפריל, בעת שנפרסם את התוצאות לרבעון הראשון של 2001, נספק הערכות מדויקות יותר".
lt/pgt

ltpgt
באופנהיימר מתנדבים למלא את החלל הזמני, ומעריכים כי ברבעון השני תפסיד מאינד 4 סנט למניה, ורק ברבעון הרביעי תציג איזון בשורת הרווח. את השנה תסיים החברה, להערכתם, עם הפסד של 11 סנט למניה. לעומת זאת, בליהמן ברדרס מעדיפים אף הם לא לספק כלל תחזית הפסדים והכנסות, עד ה-25 בחודש לפחות.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully