וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קריקס, לאחר רבעון נוסף ללא הכנסות: גם ברבעון הנוכחי לא נמכור

29.3.2001 / 18:28

בהנהלת החברה נאלצים לתקן את הדו"חות בגלל "טעות דפוס"; מצפים למכירות מרשיונות תרופות החל מהרבעון השני השנה

גיא ימין
ltpgt
רבעון נוסף חלף, ואת שורת המכירות עדיין לא ניתן למצוא בדו"חות קריקס . הסיבה לכך פשוטה - לקריקס אין הכנסות, ולפי מה שמדווחים לנו היום בחברה, הכנסות לא יהיו גם ברבעון הנוכחי.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות גרונטל המכסה את המניה, העריכו, עם פרסום הדו"חות של הרבעון השלישי, כי לקריקס צפויות הכנסות של כמיליון דולר ברבעון הרביעי. בחברה אומרים היום כי "ההתנהלות הבירוקרטית של חברות הביו-פרמצבטיקה היא שמעכבת את תזרים ההכנסות בינתיים".
lt/pgt

ltpgt
גם אם לא היו לקריקס הכנסות, ההפסד למניה של 15.6 סנט ברבעון הרביעי לא היה גרוע כמו הערכות האנליסטים בגרונטל, שציפו להפסד של 20 סנט למניה ברבעון הרביעי. עובדה זו, אגב, לא היה קל כל כך לגלות, שכן בדו"חות שפירסמה קריקס מספר המניות המצוין היה נמוך מהמספר בפועל.
lt/pgt

ltpgt
המשמעות: "פיזור" ההפסד על פני פחות מניות, ודו"חות שמצביעים על הפסד של 23 סנט למניה. רק לאחר התייעצות הבכירים בקריקס, התגלה מה שהגדירו שם "טעות דפוס" והחברה צפויה לפרסם דו"חות מעודכנים בקרוב.
lt/pgt

ltpgt
לקריקס, חברת ביו-פרמצבטיקה הנסחרת בנאסד"ק מאז חודש אוגוסט, מספר תרופות המצויות בשלבים שונים של פיתוח, כאשר אישור ראשון מה-FDA לשיווקן אינו צפוי לפני 2004.
lt/pgt

ltpgt
ההכנסות צפויות להתחיל לזרום ברבעון השני של 2001, אומרים לנו נשיא החברה, מוריס לסטר, ואחראי קשרי הלקוחות, רון בנצור, ואלו ינבעו מחוזים עם חברות פרמצבטיות, להן תספק קריקס רשיונות. המניה בינתיים נסחרת במחיר של 7 דולרים, 30% מתחת למחיר ההנפקה.
ltbrgt
lt/bgtההכנסות הראשונות - מרשיונות לתרופה בחולי סכרתltbgt
"אני מעריך כי ההכנסות הראשונות יהיו מרשיונות לתרופת ה-KRX-101, המיועדת לטיפול בחולי סכרת", אומר בנצור. "אנחנו נמצאים במגעים מתקדמים עם מספר חברות, על אף שכרגע איני יכול לפרט את השמות".
lt/pgt

ltpgt
בקריקס מעריכים את שווי השוק הפוטנציאלי לתרופה זו בכ-1.5 מיליארד דולר. הניסויים הקליניים בתרופה זו יובילו להכבדה ניכרת על המאזנים של קריקס. מאחר ואלה צפויים להתחיל רק בקיץ, מעריכים בחברה שגם ברבעון הנוכחי היא תצביע על הפסד למניה דומה לזה שברבעון הרביעי.
lt/pgt

ltpgt
"למעשה, יכולנו להתקדם מהר יותר מבחינת שלבי הניסויים ב-KRX-101, אבל אנחנו מעדיפים להמתין עד שנדע מי יהיה הלקוח שלנו לתקופה זו", אומר בנצור. "ברגע שמגישים את הפרוטוקול ל-FDA זו פרוצדורה מסובכת למשוך אותו חזרה, כך שאנחנו מעדיפים להתאים את הפרוטוקול לדרישות הלקוח, ורק אז לבקש את האישורים מה-FDA" .
lt/pgt

ltpgt
החברה מצפה להתחיל ניסויים קליניים גם בתרופת ה-KRX-123, המיועדת לטיפול בסרטן הערמונית במהלך 2001, ובכוונתה להמשיך ולפתח את פלטפורמת ה-KinAce המאפשרת ניתוח מידע על הגנום האנושי ושימוש בו - לצורך הפקה יעילה יותר של תרופות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully