וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: הירידות מהפתיחה התמתנו עד לכדי סגירה מעורבת

29.3.2001 / 18:39

מגזר הטכנולוגיה היה היחיד שרשם ירידות, בעקבות נפילת הנאסד"ק אמש; מרקס אנד ספנסר קפצה ב-7%

רוני שוקן
ltpgt
בורסות אירופה נסגרו היום במגמה מעורבת, כשיצרניות ציוד התקשורת משכו לירידות, בעוד שאר המגזרים, ביניהם הפיננסים והרכב, רשמו עליות קלות.
lt/pgt

ltpgt
חששות מהמשך ירידת רווחיותן של חברות הטכנולוגיה בעקבות אזהרות הרווח של פאלם ונורטל הובילו את מדד הפוטסי הלונדוני לירידה של 0.5%, בעוד שפאריס נסגרה בעלייה של 0.15% ובפרנקפורט נסחר עכשיו הדקס בעלייה של 0.6%.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית מערכות התקשורת הצרפתית אלקטל בלטה בירידה של 7.2%. מתחרתה נוקיה, שפתחה את היום בירידה חדה של 6.5%, התייצבה במקצת ועכשיו היא נסחרת בירידה של 1.9% בלבד. קולט הבריטית איבדה 6.5% ופסיון ירדה ב-3%.
lt/pgt

ltpgt
גם במניות הטלקום האירופיות נרשמו ירידות. וודאפון ירדה ב-3.4%. חברה בריטית נוספת, כייבל אנד וויירלס, איבדה 2.2% וטלפוניקה הספרדית ירדה ב-2.8%. יוצאת דופן היא דויטשה טלקום, שמוסיפה 1.4%, גם היא לאחר פתיחה שלילית.
lt/pgt

ltpgt
במגזר הפיננסים כאמור המגמה חיובית יותר. מניית חברת הביטוח אליאנץ רושמת עם זאת ירידה קלה של 0.3%, לאחר שנודע כי היא שוקלת רכישת 80% מדרזנר בנק תמורת 20 מיליארד דולר. אליאנץ מחזיקה כעת בשאר מניות הבנק. מניית דרזנר מגיבה לידיעה בעלייה של 4% וקומרצבנק נמשך גם הוא לעלייה, בשיעור של 3.5%.
lt/pgt

ltpgt
נקודת אור נרשמה במגזר הקמעונות. מרקס אנד ספנסר קפצה ב-7%, לאחר שהחברה הודיעה כי תמכור את רשתות ברוקס ברדרס וקינגס בארה"ב ותסגור 38 חנויות באירופה, כדי לאושש את רווחיותה.
lt/pgt

ltpgt
במגזר הרכב רושמת BMW עלייה של 3.1%, פז'ו עלתה ב-3.5% ודיימלר קרייזלר עולה ב-2.2%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully