וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אשד רובוטק: עלייה של כ-11% בהכנסות ב-2000, אך ירידה דרסטית ברווח הנקי של החברה

30.3.2001 / 0:13

בחברה תלו את הרווח הנקי המזערי, שהסתכם ב-20 אלף דולר, בפעילות השקעות של החברה שלא הצליחה

גיא ימין
ltpgt
חברת אשד רובוטק , הנסחרת בבורסת הנאסד"ק (סימול: ROBO) ובתל אביב, דיווחה היום על תוצאותיה הפיננסיות לשנת 2000. ההכנסות בשנה זו הסתכמו ב-15.6 מיליון דולר - עלייה של כ-11% לעומת השנה החולפת. העלייה בהכנסות לא באה לידי ביטוי בשורת הרווח הנקי, בה רשמה אשד רובוטק 20 אלף דולר בלבד, לעומת כ-420 אלף דולר ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
"השורה האחרונה במאזן שלנו נפגעה מהשקעות שלנו בפעילות היי-טק", אמר בתגובה נשיא ומנכ"ל אשד רובוטק, רפאל ערבות. "אלמלא השקעות אלה, הרווח הנקי שלנו היה גבוה ב-1.1 מיליון דולר", הוסיף.
lt/pgt

ltpgt
ערבות הוסיף כי הירידה ברווח הנקי נובעת גם מהפסדים של חטיבת מוצרי הלמידה בתחום האוטומציה של כמיליון דולר, על אף שלדבריו, היא מחזיקה בצבר הזמנות של 3 מיליון דולר, לעומת 2 מיליון דולר בסוף 1999. החברה הבת של אשד רובוטק, YET, תרמה 1.45 מיליון דולר למכירות החברה.
ltbrgt
lt/bgtהגדלת ההשקעה ב-MemCall למיליון דולר ltbgt
שורת הרווח הגולמי של החברה מעודדת קצת יותר. אשד רובוטק סיימה את השנה עם רווח גולמי של 6.9 מיליון דולר - עלייה של כ-9% לעומת השנה החולפת. במקביל, גדלו הוצאות הפיתוח ל-2.4 מיליון דולר - עלייה של 36% לעומת 1999.
lt/pgt

ltpgt
באשד רובוטק תלו את הגידול בהוצאות הפיתוח בעיקר ב-YET ובהשקעה שלה, חברת MemCall. גם בהוצאות ההנהלה והכלליות ראתה אשד רובוטק גידול ניכר, של 36% , והן הסתכמו ב-2.4 מיליון דולר. הגידול בהוצאות אלה נובע מתוכנית רה ארגון ומהוספת יחידות חדשות בחברה.
lt/pgt

ltpgt
בין ההתפתחויות בחברה ב-2000 ניתן למנות את אישור הגדלת ההשקעה ב-MemCall למיליון דולר וקביעת אבני דרך להגדלת ההשקעה לסכום כולל של 2.5 מיליון דולר. כמו כן, השקיעה החברה 2.4 מיליון דולר בחברה הבריטית light machines Corporations (LMC). בהנהלת אשד רובוטק הוסיפו כי בכוונתם לשנות את שם החברה ל-Robo-Group.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully