וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסיה: טוקיו נסגרה בירידה בעקבות מימושי רווחים; אדוונטסט ירדה ב-3.6%

30.3.2001 / 9:43

במהלך יום המסחר נרשמו בבורסה עליות שערים חדות לנוכח נתוני תעסוקה וצריכה פרטית שבישרו התאוששות

גיא צ'אק
ltpgt
הבורסה בטוקיו רשמה ירידות שערים קלות לקראת סוף המסחר לאחר שרשמה עליות במהלך היום. נתוני תעסוקה חיוביים הפיחו אופטימיות במסחר במהלך היום, הניקיי התרומם ב-3% אולם בסוף היום נסגר הניקיי בירידה של 0.6% בעקבות מימוש רווחים. בכך השלים הניקיי ירידה של 36% בשנת הכספים בעיקר לנוכח ההאטה בשוקי הטכנולוגיה ובגלל קשיים במערכת הבנקאית של יפאן.
lt/pgt

ltpgt
נתוני התעסוקה והצריכה הפרטית לפברואר משכו היום את תשומת לב המשקיעים, שכן הן בישרו התאוששות במשק היפאני. שיעור האבטלה במדינה ירד ל-4.7% לעומת שיעור השיא של 4.9% שנרשם בחודש שעבר ואילו הצריכה הפרטית, ששיקפה זה זמן רב את ההאטה הקשה במשק היאפני, הוסיפה 0.9% בעקבות חודשיים של עלייה רצופה. הין רשם היום שוב ירידה מול הדולר והוא נסחר ברמה של 123.8 ין לדולר.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית הציוד לבדיקת שבבים, אדוונטסט הובילה את עליות השערים בטוקיו עם ירידה של 3.6%. ענקית האריזות הקרמיות לשבבים, קיוסרה, איבדה 1% לאחר שבמהלך היום עלתה ב-4.3%. JNI, המייצרת ציוד למחשבים, צנחה ב-17% לאחר שפירסמה אזהרת רווח. החברה הסבירה את החולשה במכירותיה בירידה במכירות השרתים של סאן מיקרוסיסטמס 10003602-MRQ האמריקאית.
lt/pgt

ltpgt
מניות טכנולוגיה נוספות רשמו מגמה מעורבת: ענקית הסלולר NTT דוקומו ירדה ב-2.2%, סוני ירדה ב-0.8% ופוג'יטסו הוסיפה 0.9%.
ltbgt
בהונג קונג משקיעים בבלו צ'יפ
lt/bgt
בהונג קונג התנהל המסחר במגמה מעורבת לאחר שענקית הפיננסים HSBC עלתה ב-1.4% אולם חברת האחזקות בתחום הטכנולוגיה, PCW, צנחה ב-6.2% בעקבות הפסד גדול עליו דיווחה השבוע. האנליסטים בהונג קונג מציינים כי המשקיעים חוזרים עתה למניות הבלו צ'יפ כגון ענקית ההובלות China Shipping Development וחברת הנפט הסינית פטרוצ'יינה. שתי המניות עלו ב-9.3% וב-3% בהתאמה.
lt/pgt

ltpgt
בדרום קוריאה רשם מדד הקוספי ירידה מזערית על אף ירידות חדות במניות התעשייה. יונדאי נחתה ב-15% לאחר שהבנקים הסכימו להמיר את חובותיה של יצרנית הרכב למניות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully