וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר יוז: לא נחתום על עסקה עם ניוז קורפ

30.3.2001 / 10:01

מייקל סמית, יו"ר חברת הלוויינים הנמצאת בבעלות ג'נרל מוטורס, טען כי הצעת הרכש של תאגיד המדיה נמוכה משווי החברה

רויטרס
ltpgt
יו"ר חברת הלוויינים יוז אלקטרוניקס (סימול GMH), מייקל סמית, אמר אתמול כי הצעת הרכש של תאגיד המדיה ניוז קורפ נמוכה משווי החברה. סמית אף הכחיש בתוקף דיווחים כי הוא מציב את האינטרסים האישיים לפני מעל לאלה של בעלי המניות.
lt/pgt

ltpgt
"הצעת הרכש אינה טובה כפי שדווח בעיתונות. היא לא נראית לנו סבירה, ואנחנו לא נחתום עליה", אמר סמית לאנליסטים פיננסים בכנס של מורגן סטנלי בניו יורק. "זה פשוט מאוד. המחיר המוצע אינו מספיק. סוף הסיפור".
lt/pgt

ltpgt
יוז, המחזיקה בחטיבת הטלוויזיה בלוויין DirecTV, והחברה האם שלה, ג'נרל מוטורס (סימול GM), מקיימות זה חודשים שיחות לקראת מכירת יוז לניוז קורפ. מועצת המנהלים של ג'נרל מוטורס אישרה את העסקה, אך נתנה ליו"ר יוז ארכה כדי לחפש עסקה חלופית. במידה שמיזוג בין יוז לניוז קורפ ייצא לפועל, יגיע שווי החברה שתיווצר מהמיזוג ל-70 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
סמית קיים מו"מ עם מספר חברות, בהן SBC (סימות SBC), ג'נרל אלקטריק (סימול GE) ומיקרוסופט במטרה למכור להן נתח ביוז, שלאחר מכן יונפק על ידיהן.
lt/pgt

ltpgt
מכירת מניות ביוז תכניס לכיסה של GM את המזומנים שהיתה מקבלת מידי ניוז קורפ, אך תאפר ליוז לשמור על שליטה. יוז מקווה להשיג עסקה שתכניס לג'נרל מוטורס לפחות 5 מיליארד דולר במזומן על פני תקופה של שנה. ההצעה המקורית של ניוז קורפ כללה 8 מיליארד דולר במזומן ל-GM, השולטת ב-30% מיוז.
lt/pgt

ltpgt
בהודעה משותפת של GM ויוז מסרו החברות כי הן ממשיכות לבדוק את האפשרויות להגדלת שווי מניות יוז, בהן הפרדת החברה ומכירתה לבעלי מניות, מכירת החברה, או השארת המצב כפי שהוא.
lt/pgt

ltpgt
דובר ניוז קורפ מסר כי המו"מ עם GM נמשך. "אני יודע שהתקדמות המו"מ איטית, אך הוא נמשך", אמר הדובר אנדרו בוצ'ר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully