וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אין נחמה לזאבי: מירג' עברה להפסד של 2.1 מיליון שקל ברבעון הרביעי

30.3.2001 / 11:15

את השנה כולה סיימה מירג' עם רווח נקי של 5.4 מיליון שקל, שנובע מהפעלת בית החולים הפרטי אלישע ומרכז הדיור המוגן בית אלישע

שלומי גולובינסקי
ltpgt
איש העסקים גד זאבי נמצא כיום במרכזה של סערה ציבורית גדולה סביב החזקותיו (ומקורות המימון שלהם) בחברת בזק . זאבי גם מצוי במרכזה של "מיני סערה" אחרת, לאחר שפיזר אסיפת בעלי מניות שנתבקשה לאשר העברת 8 מיליון שקל מחברת מירג' הבורסאית שבשליטתו, לקבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים, שאף היא נמצאת בשליטתו.
lt/pgt

ltpgt
הטענה העיקרית של הנהלת מירג' היתה שהעסקה עם בית"ר אמורה לשפר את ביצועי החברה הבת, יפנאוטו, יבואנית מכוניות סובארו לישראל. במירג' טוענים כי הפרסום שמעניקה בית"ר לחברה, כבר נותן את אותותיו על מכירות הרכבים החדשים של החברה. נציין כי, הסכם החסות עם בית"ר ירושלים, החל למעשה כבר בחודש אוגוסט האחרון.
lt/pgt

ltpgt
יפנאוטו סיימה את שנת 2000 עם מכירות של כ-3,650 כלי רכב, בדומה להיקף המכירות שלה ב-1999. אולם בחברה מדגישים כי ברבעון האחרון של השנה הצטבר צבר הזמנות של כ-500 כלי רכב שסופקו רק ברבעון הראשון של 2001. יפנאוטו גם עברה השנה להפסד של 713 אלף שקל לעומת רווח של 5.9 מיליון שקל שרשמה החברה ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
מירג' עצמה, שהיא חברת השקעות, סיימה את הרבעון האחרון של שנת 2000 עם הפסד של 2.13 מיליון שקל. מדובר בהפסד הרבעוני הראשון שרושמת החברה בשנת 2000. את השנה כולה סיימה מירג' עם רווח נקי של 5.4 מיליון שקל, לעומת הפסד של 8.2 מיליון שקל ב-1999.
lt/pgt

ltpgt
ניתוח מגזרי הפעילות של החברה מראה כי את עיקר הרווחים השיגה מירג' מהפעלת בית החולים הפרטי אלישע, שהצליח השנה להגדיל הן את התפוסה בו והן את היקף השירותים שהוא מספק. השיפור בתוצאות אלישע, נובע בין היתר מהשילוב התפעולי של בית החולים עם המרכז הרפואי חורב.
lt/pgt

ltpgt
הפעלת בית האבות מגדלי אלישע הניבה למירג' רווח שנתי של 7 מיליון שקל. מגדלי אלישע הוא בית דיור מוגן המופעל באופן מלא. נכון לתאריך הדו"ח, מאוכלסות 208 דירות מתוך 210 דירות שקיימות בפרויקט.
lt/pgt

ltpgt
את הרווחים הנאים איזנו עסקי הנד"לן של קבוצת מירג', שהסבו לה הפסד שנתי של 4 מיליון שקל. אלה כוללים בעיקר שטח שנרכש לפני שנתיים בעיר לוד, והשכרת שטחים עבור החברה האחות יפנאוטו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully