וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאן הולך הדולר?

30.3.2001 / 12:36

כל הסימנים מעידים על כך שבתקופה הקרובה תהיה עליית מדרגה בשער הדולר

שלומי גולובינסקי
ltpgt
אווירת אי הוודאות שאיפיינה את המסחר בשוק המט"ח בחודשים ובשבועות האחורנים, פינתה את מקומה בתקופה האחרונה לגל של פסימיות. מרבית הפעילים בשוק המט"ח מסכימים היום כי שוק המניות האמריקאי ימשיך לדשדש, לפחות בתקופה הקרובה, מובל על ידי נתונים המספרים על ההאטה בכלכלה החזקה בעולם. גם אצלנו, נראה כי ההסלמה בעימות עם הפלשתינאים הפכה לעובדה של ממש.
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/graphs/dolar300301.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
כל אלה גרמו כצפוי לעליית מדרגה בשערו של הדולר, שספג את מרבית הירידות בנאסד"ק באדישות יחסית. כעת, מעריך רפי כהן, מנהל חדר המט"ח במוריץ טוכלר, בשלו התנאים לעליית מדרגה נוספת בשערו של הדולר - והפעם לכיוון של 4.27 שקלים. כהן מעריך, כי העלייה הזו לא תתרחש בשבוע הקרוב. זה יאופיין, להערכתו, במגמת התחזקות, שתביא את הדולר להיסחר השבוע סביב רמות של 4.24-4.18 שקלים.
lt/pgt

ltpgt
הערכתו זו של כהן תואמת את ההערכות של מרבית שחקני שוק המט"ח. בשבוע הקרוב לא צפויות הודעות מיוחדות על הריבית או האינפלציה, ולכן הפרמטר העיקרי שצפוי להשפיע על מהלך המסחר בשוק המט"ח הוא האירועים הבטחוניים.

פעילים בשוק המט"ח מציינים עוד, כי העובדה כי מחזורי המסחר בשוק השקל/דולר נמוכים יחסית בתקופה האחרונה, מאפשרת לספוקלנטים שונים לבצע "התקפות" על המטבע הישראלי, ולגרום על ידי כך לעלייה בשערו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully