וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: המרות סוף חודש הורידו את הדולר מרמה של 4.2 שקלים

30.3.2001 / 12:51

השער היציג נקבע על 4.192 שקלים; היחלשות ביתר המטבעות המובילים: היורו ירד ב-1.1% והין היפני נפל ב-2.2%

שלומי גולובינסקי
ltpgt
יום המסחר האחרון במט"ח לחודש מארס נפתח בהתחזקות של השקל, שהוביל את המטבע האמריקאי לרדת שוב מרמה של 4.2 שקלים. בצהרי היום נקבע השער היציג של הדולר ברמה של 4.192 שקלים, המשקף היחלשות של 0.65 מהשער היציג שנקבע אתמול.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, במהלך המסחר שמתנהל לאחר קביעת היציג, החל הדולר להתחזק והוא נסחר כעת ברמה של 47.198 שקלים.
lt/pgt

ltpgt
פעילים בשוק המט"ח מסבירים, כי הסיבות להיחלשות הדולר נובעות מאינטרנס שיש לגופים פיננסים מקומיים, בעיקר בנקים, להוריד את שערו היציג של הדולר בסוף כל חודש. האינטרנס של הבנקים להוריד את שערו של הדולר נובע מהעובדה שמרבית ההגנות המט"חיות שרוכשים הלקוחות מיועדות להגנה נגד התחזקות של הדולר, ולכן במקרה שהדולר נחלש ההגנות פוקעות ללא ערך.
lt/pgt

ltpgt
גם העובדה שהיום היום היה יום שישי מסייעת לבנקים לבצע משימה זו ביתר קלות, משום שיום שישי נחשב ליום דל יחסית בפעילות. בנוסף מציינים בחדרי בעסקות, כי המרות סוף החודש לחצו את שערו של הדולר מטה.
lt/pgt

ltpgt
שערו היציג של סל המטבעות נחלש היום ב-0.85%, והוא נקבע על 4.24 שקלים. ההיחלשות בשערו של הסל הובלה גם על ידי היחלשות של 1.1% בשערו של היורו, ששערו היציג נקבע על 3.69 שקלים. שערו של הין היפאני נחלש היום ב-2.2%, והוא נקבע על 3.343 שקלים ל-100 ין.
lt/pgt

ltpgt
כלכלני בנק לאומי מעריכים בסקירתם השבועית כי חוסר הוודאות השורר באזורנו יכול להוביל למגמה של התחזקות המט"ח. לכן ממליצים בבנק לשמור על יחס של 4-1 במט"ח מול האפיק השקלי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully