וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אודי רקנאטי פורש מאי.די.בי

30.3.2001 / 12:56

אך לא מוכר את אחזקותיו

הארץ
ltpgt
אודי רקנאטי, שכיהן כיו"ר וכמנכ"ל משותף בחברות אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח, הודיע אתמול על פרישתו מתפקידיו. כתוצאה מכך הפך ליאון רקנאטי, שכיהן כיו"ר ומנכ"ל משותף בחברות, ליו"ר ומנכ"ל יחיד של אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח. אודי רקנאטי ימשיך לכהן כדירקטור בחברות אלה.
lt/pgt

ltpgt
לא נמסר על שינוי במעמדו של אודי רקנאטי כיו"ר דיסקונט השקעות (דסק"ש). עם זאת, על פי הערכות בסקטור העסקי, אודי רקנאטי צפוי לפרוש גם מתפקיד זה או להיות יו"ר לא פעיל, בעוד שליאון רקנאטי יגלה מעורבות גבוהה יותר בדסק"ש.
lt/pgt

ltpgt
אודי רקנאטי הבהיר אתמול כי הוא מתפטר מתפקידיו לאחר שהעביר את מטה עסקיו
לחו"ל במטרה לנהל את עסקי המשפחה מאירופה. לדבריו, ימשיך להיות בעל עניין באי.די.בי מכוח אחזקותיו בחברה ומכוח היותו דירקטור בה. עוד אמר כי אינו מנהל מגעים למכירת מניותיו בחברה.
lt/pgt

ltpgt
בסקטור העסקי העריכו כי אודי רקנאטי ימכור בעתיד את אחזקותיו, ככל הנראה בתוך משפחת רקנאטי. על פי המקורות, המכירה תתבצע לאחר שליאון רקנאטי ישלים את גיוס המימון לרכישת המניות, כדי להבטיח את המשך שליטת המשפחה בחברה.
האחזקות העיקריות של אי.די.בי פיתוח הן דסק"ש (72%), כלל תעשיות והשקעות (71%), אזורים (64%) וכלל ביטוח (60%). החברה סיימה את 2000 בהפסד של 253 מיליון שקל, לעומת רווח של 389 מיליון שקל ב-99'. דסק"ש הסבה לחברה הפסד של 110 מיליון שקל וכלל תעשיות והשקעות הסבה הפסד של 99 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
הפסדי אי.די.בי פיתוח נובעים בעיקר מתוצאות הרבעון הרביעי, בו רשמה הפסד של 503 מיליון שקל, לעומת רווח של 63 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 99'. התוצאות הכספיות הושפעו בעיקר מהמשבר בשוק ההון בתחומיהתקשורת והטכנולוגיה, שהביא לירידה חדה בשווי החברות המוחזקות בתחומים אלה.
lt/pgt

ltpgt
תחום התקשורת הסב לחברה הפסד של 25 מיליון שקל ותחום הטכנולוגיה הסב הפסד של 201 מיליון שקל. סעיף ניהול ומימון הסב לחברה הפסדים בסך 315 מיליון שקל.
תחומים שהניבו רווחים הם תחום הביטוח - 100 מיליון שקל; תחום הבנייה 82 - מיליון שקל ותחום התעשייה - 67 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully