וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עסקת ענק במזומן: חברת התוכנה SAP רוכשת את טופ-טיר הישראלית תמורת 400 מיליון דולר

30.3.2001 / 9:53

טופ-טיר, שלה מרכז פיתוח ברעננה, פיתחה פיתרון לבעיית עודף המידע שבה נתקלים ארגונים רבים; הכנסות טופ-טיר ב-2000 כ-20 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי
ltpgt
ענקית התוכנה הגרמנית SAP רוכשת את חברת טופ-טיר (Top-Tier) הישראלית, ב-400 מיליון דולר, במזומן. השתיים הודיעו היום כי הן חתמו על הסכם הרכישה, שכפוף עדיין לאישור רשויות האנטי-טראסט. טופ-טיר היתה שותפה עסקית של SAP משנת 1999, וחלקים מהטכנולוגיה שלה כבר משולבים בפורטל הארגוני mySAP Workplace של SAP.
lt/pgt

ltpgt
במסגרת ההסכם תרכוש SAP את כל מניות טופ-טיר תמורת כ-400 מיליון דולר במזומן. טופ-טיר תהפוך לחברה בת בבעלות מלאה של SAP, עם סגירת ההסכם הצפויה להתבצע במהלך הרבעון השני של 2001, בכפוף לתנאי סגירה מקובלים.
lt/pgt

ltpgt
טופ-טיר נוסדה ב-1996 על ידי ראובן אגסי ובנו שי, מנכ"ל החברה. לפני כ-3 שנים רכשו האחים באאן, באמצעות קרן ווננבום, 50% ממניות טופ-טיר לפי שווי 100 מיליון דולר. מאוחר יותר הם אף הגדילו את ההחזקה בחברה.
lt/pgt

ltpgt
טופטיר היא למעשה חברת תוכנה, שנותנת מענה לבעיות עודף המידע בהן נתקלים ארגונים גדולים. הבעיה הגדולה של הארגונים היא שהם צוברים מידע רב בתצורות שונות ותחת תוכנות הפעלה שונות.
lt/pgt

ltpgt
את הבעיה הזו באה טופ-טיר לפתור. החברה פיתחה פתרון שמשלב בין מאגרי המידע הפנימיים של החברה לבין מאגרי המידע החיצוניים על אותה פלטפורמה בסיסית, כדי שהמידע יהיה נגיש ושקוף לכל המשתמשים בארגון.
lt/pgt

ltpgt
מוצר התוכנה של טופ-טיר תוכנן לאפשר לאנשי הארגון לגשת ישירות, לנווט ולטפל במידע משולב תוך שימוש בממשק פורטל, עם טכנולוגיה המוגנת בפטנט.
lt/pgt

ltpgt
טופ-טיר נשלטת על ידי האחים באאן, וקרן ההון סיכון וונברג ונצ'רס, שרכשו ב-1998 את החברה תמורת 100 מיליון דולר. שי אגסי, מנכ"ל החברה, נותר כבעל מניות מיעוט בחברה. מרכז הפיתוח של טופ-טיר, עם 125 עובדים, ממוקם ברעננה ומנוהל על ידי עליזה פלג. על לקוחותיה של טופ-טיר נמנים היולט פקארד ובאאן וכמובן SAP עצמה.
lt/pgt

ltpgt
הכנסות טופ-טיר בשנת 2000 הסתכמו בכ-20 מיליון דולר. SAP צופה לרשום הוצאות הנובעות מהרכישה במו"פ בתהליך, שלא יעלו על 50 מיליון דולר. להוציא עלות חד פעמית זו והפחת מוניטין ונכסים לא מוחשיים אחרים שנרכשו, SAP צופה כי לרכישה תהיה השפעה זניחה על רווחיה למניה בשנת 2001.
lt/pgt

ltpgt
טופ-טיר תיכננה באמצע השנה שעברה להנפיק את מניותיה בנאסד"ק לפי שווי חברה של 500 מיליון דולר. בסופו של דבר, התשקיף שהגישה החברה לקראת ההנפקה ביקש לגייס 44 מיליון דולר לפי שווי של 330 מיליון דולר. כעת אפשר לסכם כמעט בוודאות, כי למזלה של טופ-טיר ההנפקה לא יצאה של הפועל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully