וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית משפט אישר את מכירת נכסי אוריסול לחברה מהונג קונג ב-1.285 מיליון דולר

30.3.2001 / 14:34

העסקה אושרה לאחר שהתקבלה הסכמת נושי ומנהלי החברה וגם של המדען הראשי, שהעניק מענקים לפיתוח מוצרי החברה

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת אסף ברגרפרוינד
lt/bgt
בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר את מכירת נכסי חברת אוריסול, הנמצאת בפירוק זמני, לחברת Great Pacific Investment מהונג קונג - תמורת 1.285 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
העסקה אושרה אתמול על ידי סגן נשיא בית המשפט, ישי לויט, לאחר שהתקבלה הסכמת נושי ומנהלי החברה וגם של המדען הראשי, שהעניק מענקים לפיתוח מוצרי החברה.
lt/pgt

ltpgt
נכסי אוריסול הם פטנטים ופיתוחים טכנולוגיים בתחום ייצור מכונות אוטומטיות לתפירת גפות נעליים. לאחר שהחברה נקלעה לקשיים כלכליים מונה עו"ד אלן קלמנסון כמפרק זמני של החברה. קלמנסון בחן את מצב החברה וטיב מוצריה והגיע למסקנה כי על מנת להפיק את המירב ממימוש נכסי החברה יש למוכרה "כעסק חי", במהירות האפשרית, לגוף מתחום פעילותה שימשיך להפעילה.
lt/pgt

ltpgt
הסכם המכירה לא יכול לצאת אל הפועל ללא הסכמת המדען הראשי במשרד המסחר והתעשייה שהעביר, בעבר, תשלומים לחברה לפי הוראות חוק המו"פ. הוסכם כי מתוך הסכום הרכישה בסך 1.285 מיליון דולר יופרשו 690 אלף שקל למדען הראשי. הסכמת המדען למכירת נכסי אוריסול לחברה מהונג קונג ניתנה תמורת קבלת תשלום של 460 אלף שקל - סך חובות העבר של אוריסול בגין תמלוגים. זאת, בנוסף ל-230 אלף שקל חוב למדען בשל היוון תשלומי תמלוגים עתידיים של החברה.
lt/pgt

ltpgt
מבקשת המפרק הזמני עולה כי ידוע לו שהחברה מהונג קונג חתמה מסמך הבנות ראשוני עם אנשי מפתח בחברת אוריסול, ביניהם המנכ"ל לשעבר, על פיו הם יועסקו על ידיה ויקבלו שכר חודשי זהה לזה שקיבלו מאוריסול טרם כניסתה להליכי פירוק. בנוסף, יקבלו בונוס חתימה בסך 200 אלף דולר בגין נכונותם לעבוד באסיה במשך תקופה ארוכה. כמו כן, למפרק נודע שהחברה מתכוונת להעסיק עובדים נוספים החיוניים להעברת הידע של אוריסול לרוכשת; גם הם צפויים לקבל בונוס חתימה של כ-100 אלף דולר.
lt/pgt

ltpgt
השופט לויט אישר את מכירת אוריסול לאחר שהשתכנע מדברי המפרק הזמני כי הצעת החברה מהונג קונג היא הטובה ביותר ומגדילה באופן משמעותי את סיכויי גביית חובות לקוחות החברה - הנאמדים ב-1 מיליון דולר. לדברי המפרק, מכירת אוריסול כעסק חי מטיבה עם כל נושי החברה שכן, במידה ופעילותה היתה מופסקת ונכסיה היו נמכרים שלא במסגרת כוללת, היה ניתן לקבל עבור נכסי החברה 300 אלף דולר בלבד.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully