וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכיר שפוטר מחברה בבעלות השמאי לוי יצחק תובע ממנו 3.5 מיליון שקל

30.3.2001 / 14:53

התובע טוען כי פוטר מעבודתו לאחר שסירב לחתום על נספח, שמשמעותו ביטול זכויותיו כעובד שכיר

הארץ
ltpgt
ltbgt
מאת חיים ביאור
lt/bgt
יעקב אגם, עובד בכיר שפוטר מחברת הוצאת תעבורה וסקרים, שבבעלות השמאי לוי יצחק, תובע בבית הדין האזורי לעבודה בת"א 3.5 מיליון שקל מהחברות הוצאת תעבורה וסקרים והוצאת תעבורה, שתיהן בבעלות לוי.
lt/pgt

ltpgt
מכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד חן סומך, עולה שאגם עבד בחברה שבבעלות לוי קרוב ל-13 שנה עד יולי 2000, כמנהל מחלקת המודעות המתפרסמות על ידי החברה במחירוני הרכב אותם היא מוציאה. בתקופה מסוימת שימש אגם כמנהל הפרסום בחברה. לטענת אגם, יצחק הקים את שתי החברות אך ורק כדי להתחמק מתשלום חובות.
lt/pgt

ltpgt
לטענת אגם, בתחילת 96' פנה אליו יצחק בדרישה שיחתום על הסכם התקשרות חדש המבטל הסכם מ-87', ומשמעותו ביטול זכויותיו כעובד שכיר.
lt/pgt

ltpgt
לטענת אגם, ניסיונו של יצחק להחתימו על ההסכם מעיד על חששו של יצחק כי בעתיד הוא יגיש נגדו תביעה לקבלת כל הזכויות המגיעות לו מכוח יחסי עובד ומעביד.
lt/pgt

ltpgt
אגם טוען כי סירב לחתום על ההסכם והנתבע הניח לו. ואולם בינואר 2000 פנה אליו יצחק בשנית בדרישה שיחתום על נספח להסכם המקורי, ההופך אותו משכיר לקבלן עצמאי של החברה. על פי כתב התביעה אגם סירב גם הפעם. בתגובה, נטען, החל יצחק לעכב מדי פעם את תשלום המשכורת לאגם ולהתחמק מחבויות שונות כלפיו.
lt/pgt

ltpgt
עוד נטען בכתב התביעה כי במהלך השנים נהג יצחק לצעוק על אגם, לאיים עליו ולגדף אותו. ביוני 88', כאשר נסעו במכוניתו של יצחק, חבט האחרון בחוזקה באוזנו השמאלית של אגם וגרם לו לנזק בשמיעה. מאוחר יותר התנצל יצחק על המעשה.
lt/pgt

ltpgt
אגם טוען כי פוטר בסופו של דבר מעבודתו לאחר שסירב לחתום על הנספח, שמשמעותו ביטול זכויותיו כעובד שכיר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully