וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק נחת אל מתחת לרמת ה-1,800 נקודות - שפל מאז אוקטובר 1998

30.3.2001 / 18:27

גם הדאו עבר לירידות קלות; קומברס מאבדת כ-5% צ'ק פוינט מוסיפה כ-4%

גיא ימין
ltpgt
עם פתיחת המסחר נרשמה מגמה תנודתית במניות הטכנולוגיה, אך בשעה זו מתחזקות ירידות השערים והנאסד"ק מאבד 1.2%, כאשר מניות המוליכים למחצה נותנות את הטון. בכך יורד המדד אל מתחת לרמת ה-1,800 נקודות, רמה בה לא ביקר מאז אוקטובר 1998.
lt/pgt

ltpgt
בזירה המאקרו כלכלית התפרסמו נתוני ההכנסה והצריכה האישית לחודש פברואר. אלו הצביעו על עלייה של 0.4% בהכנסה הפרטית, של 0.3% בצריכה. הנתונים גבוהים במעט מציפיות האנליסטים, ומהווים אינדיקציה מסוימת להיחלשות החששות ממיתון ארוך טווח בכלכלה האמריקאית. אם יש בנתונים כדי להשפיע במשהו על השווקים עתה, הרי שהם רק מגבירים את ההערכה כי הורדת ריבית לא צפויה לפני חודש מאי.
lt/pgt

ltpgt
אמש לאחר המסחר דיווחה חברת מיקרון (סימול: MU), יצרנית שבבי הזיכרון, על הפסד של סנט אחד למניה ברבעון הראשון בשל הורדות מחירים וביקושים דלים מצד יצרני המחשבים האישיים. הערכות קודמות הצביעו על הפסד של 3 סנט למניה, כך שלכאורה מצבה של מיקרון אינו רע כל כך, אך ירידה של 8% במכירות לעומת הרבעון המקביל מעוררת סימני שאלה לגבי ביצועיה ברבעונים הקרובים. מדד המוליכים למחצה של הבורסה בפילדלפיה (SOX) יורד בתגובה ב-5.5%.
lt/pgt

ltpgt
ביום המסחר האחרון של הרבעון המשקיעים המוסדיים הם שקובעים את כיוונו. אלו נפטרים ממניות גרועות במיוחד בתיקי ההשקעות שלהם (Window Dressing), ורוכשים מניות "הגנתיות" יותר, במגזרים שאינם מאופיינים בתנודתיות. כמובן שלאחר רבעון בו איבד הנאסד"ק 26% והדאו ג'ונס השיל 9%, מתעוררת השאלה ממה עוד נותר להיפטר, שאלה שירידות של 0.2% בדאו ג'ונס עתה, אינן נותנות לה מענה.
ltbrgt
lt/bgtמגמה מעורבת במניות הישראליותltbgt
מגמה מעורבת נרשמת במסחר במניות הישראליות עם נטייה לירידות שערים. צ'ק פוינט שנפלה אתמול ב-10.3%, מוסיפה עתה 3.7% למחיר של 47 דולר, המשקף לה שווי של כ-12.4 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
צ'ק פוינט מצליחה לשפר במעט לאחר שאתמול נפגעה מהודעתה של מתחרתה בשוק אבטחת המידע, חברת סייפנט (סימול: SFNT). זו הודיעה כי בשל ביטולי הזמנות לא תעמוד בתחזיותיה לרבעון הנוכחי, ובתגובה קרסה המניה ב-62% אתמול, והיא ממשיכה בגלישה מטה של כ-10% היום.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות סלומון סמית ברני העריכו בעקבות המסחר אתמול כי החולשה שמפגינה סייפנט לא צפויה להעיב על תוצאותיה של צ'ק פוינט, והוסיפו כי ביטול הזמנות מצד הלקוחה סיסקו , המתחרה של צ'ק פוינט, הוא הגורם העיקרי לאזהרה.
lt/pgt

ltpgt
בפירסט יוניון סקיוריטיס העריכו אתמול כי צ'ק פוינט תעמוד בתחזית ההכנסות לרבעון הראשון, המסתכמת ב-142 מיליון דולר, ובתחזית הרווח של 28 סנט למניה, ואף עשויה לעקוף אותן. בבית ההשקעות רואים בחיוב את הודעת החברה השבוע, בדבר ארכיטקטורת הדור החדש שתאפשר אבטחת מידע במהירויות גבוהות יותר, והם מותירים את המלצת ה"קנייה" למניה על כנה.
lt/pgt

ltpgt
מי שלא מצליחה לעלות היא קומברס שמאבדת 5.4% למחיר 56.2 דולר, ומוחקת בכך את העליות של אתמול. אתמול החל בית ההשקעות WR האמברכט לסקר את המניה עם המלצת "קנייה" לאור מעמדה האיתן בשוק שירותי הערך המוסף לספקיות תקשורת קווית ואלחוטית, וקבע את מחיר היעד למניה על 75 דולר, הגבוה בכ-33% ממחירה כעת.
lt/pgt

ltpgt
בולטות נוספות: סרגון בירידה של 12.2% למחיר של 6.3 דולרים; אשד רובוטק (סימול: ROBO) שפירסמה אתמול דו"חות רבעוניים מאכזבים מבחינת שורת הרווח ומאבדת עתה 9.9% למחיר של 1.5 דולרים, במחזור מסחר גבוה פי 5 מהממוצע ופלוור שמוסיפה 8.8% למחיר של 5 דולרים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully