וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנהלי קרנות אמריקאים הקטינו החזקותיהם במניות אמריקאיות במהלך מארס

30.3.2001 / 20:02

העדיפו להגדיל החזקות במזומן ובמניות יפאניות ובריטיות

רויטרס
ltpgt
מנהלי קרנות אמריקאים הקטינו את החזקותיהם במניות אמריקאיות במהלך חודש מארס עקב חששות כבדים בנוגע לעתיד שוק ההון האמריקאי. לפי סקר רויטרס, שכלל 14 מנהלי קרנות בכירים בארה"ב, מנהלי הקרנות הקטינו את החזקותיהם במניות אמריקאיות ל-44% בתיק ההשקעות לעומת 47% בחודש פברואר, הגדילו את נתח המזומן והגדילו את החזקותיהם במספר מצומצם של מניות זרות.
lt/pgt

ltpgt
3 המדדים החשובים בארה"ב ירדו השנה בממוצע ביותר מ-20%, נתון אשר באופן רשמי הופך את שוק ההון ל"שוק דובי". אך למרות החששות, עדיין החזיקו המנהלים בנתח גדול יותר של מניות אמריקאיות מאשר הנתח שהוחזק בתקופה שבין נובמבר לינואר, כך הראה הסקר.
lt/pgt

ltpgt
"ארה"ב היא עדיין מנוע הצמיחה העולמי ולפי בסיס גלובלי, למניות אמריקאיות יש עדיין ערך", אמר דונלד ברדין, מנהל כספים בכיר ב-PNC אדווייסורס.
lt/pgt

ltpgt
מנהלי הקרנות הגדילו את נתח המזומנים ל-4% לעומת 2% בחודש פברואר. כמו כן העדיפו המנהלים לרכוש מניות בריטיות ויפאניות, מכיוון שהדולר החזק הפך את הליש"ט והין לאטרקטיוויים יותר. סיבה נוספת שעודדה מעבר לאי הבריטי היתה התחזית ששיעור הצמיחה הבריטי יעלה על שיעור הצמיחה האמריקאי. מנהלי הקרנות הגדילו בממוצע את החזקותיהם במניות בריטיות לנתח של 7.8% מתיק ההשקעות לעומת 6% בחודש פברואר.
lt/pgt

ltpgt
המנהלים הגדילו את נתח המניות היפאניות ל-8% בחודש מארס לעומת 7% בפברואר עקב הערכה שחברות יפאניות כבר מוערכות לפי ערכן האמיתי לעומת חברות אמריקאיות שמחירן עדיין אינו משקף את מצבן.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, מכפיל הרווח של חברות יפאניות ירד ל"רמות עולמיות נורמליות", אמרה ליילה הקמן מבנק ההשקעות סלומון סמית ברני. "יפאן עלתה במקצת בדירוגנו - למרות שתמיד היתה סיכון, מכיוון שאנו מאמינים ששער החליפין בין הדולר לין עדיין אינו משקף את רמתו האמיתית".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully