וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל אטיוניטי: "התוצאות המאכזבות יאלצו אותנו לפטר כ-15% מכוח העבודה שלנו"

30.3.2001 / 20:27

חברת ה-B2B הישראלית, הנסחרת בנאסד"ק, דיווחה על ירידה של כ-50% ברווח הגולמי ברבעון הרביעי ועלייה דרמטית בהפסד למניה

גיא ימין
ltpgt
חברת אטיוניטי הישראלית הנסחרת בנאסד"ק, והמתמחה באספקת פתרונות B2B, מדווחת היום על הכנסות של 3.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2000, ירידה של כ-36% לעומת הרבעון המקביל. ירידה זו לא יכולה להסביר הפסד של 1.4 דולרים למניה, לעומת הפסד של 11 סנט ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
ההסבר נעוץ בירידה בשווי הרכישות שביצעה, של חברות MediaTech ו-Insol, שהשתקפו בהוצאות של 14 מיליון דולר ברבעון. זו בהחלט מכה כואבת לחברה שסיימה את השנה עם קופה של 7 מיליון דולר בלבד. ללא חישוב רכישות זה רשמה החברה הפסד של 52 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
גם ללא רכישות אלה מצבה של אטיוניטי אינו מזהיר. החברה רשמה רווח גולמי של 1.7 מיליון דולר, נפילה של 48% - ירידות חדות לעומת הרבעון המקביל. "אנחנו נעשה מאמצים על מנת להביא לתזרים מזומנים חיובי ב-2001", אמר בתגובה לדו"חות מנכ"ל אטיוניטי, פול מקיי.
lt/pgt

ltpgt
"הגענו למסקנה, כי אין לנו ברירה אלא לפטר כ-15% מכוח העבודה שלנו. בנוסף, נקטין באופן משמעותי את ההוצאות בשנה הנוכחית". לאטיוניטי כ-225 עובדים נכון להיום, כך שמדובר בפיטורים של יותר מ-30 עובדים.
lt/pgt

ltpgt
אטיוניטי חוותה ירידה בהכנסות וברווחים גם בחישוב שנתי. החברה רשמה הכנסות של 18.7 מיליון דולר ב-2000, ירידה של כ-9% לעומת השנה החולפת. ההפסד למניה, כולל הוצאות הקשורות ברכישות שעשתה החברה, הסתכם ב-3 דולרים, לעומת הפסד של 5 סנט בלבד ב-1999.
ltbrgt
lt/bgtירידה בביקושים למוצרים בשוק האמריקאיltbgt
את התוצאות המאכזבות ברבעון תלו באטיוניטי בירידה בביקוש למוצרי החברה בשוק האמריקאי. "החלטתי לקחת על עצמי באופן מיידי לתקן את המצב, כולל שינוי מקיף בפעילות חטיבת השיווק שלנו", מוסיף מקיי, שהצטרף לחברה בחודש ינואר, במה שנראה כהבעת אי אמון באסטרטגיית המכירות עד כה.
lt/pgt

ltpgt
בין יתר הבעיות עימן תיאלץ להתמודד אטיוניטי, קיימת בעיית הדילול שחוו בעלי המניות בעקבות הרכישות שזו ביצעה. לא מן הנמנע כי החשיפה הזו לדילול תוביל את אטיוניטי להגיע להסכם מחודש עם החברות הרכישה, שתיטיב עם בעלי המניות. אלה, מצדם, מביעים את חוסר שביעות רצונם היום, ומניית החברה יורדת ב-11.1% למחיר של 1.3 דולרים, הרחק ממחיר שיא של מעל 35 מיליון דולר שרשמה במארס 2000.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully